یکشنبه، ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
September 15, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


یک ایرانی عضو هیات مدیره فنی سازمان بین المللی استاندارد شد

۱۵ مهر ۱۳۹۶       ۱۳:۴۱       15/31192     
  «مژده روشن طبری» به نمایندگی از سازمان ملی استاندارد ایران موفق شد یکی از 15 کرسی هیات مدیره فنی سازمان بین المللی استاندارد (ISO) را برای جمهوری اسلامی ایران کسب کند.

 به گزارش پارس فارس از سازمان ملی استاندارد، سازمان بین المللی استاندارد (ISO) که بزرگترین سازمان تدوین کننده و منتشرکننده استانداردهای بین المللی در جهان است با همکاری 162 کشور جهان استانداردهای بین المللی را تدوین و راه را برای ورود محصولات و خدمات به بازار های جهانی هموار می سازد.
مدیریت کلی امور فنی، برنامه ریزی های استراتژیک، ایجاد ساختار، تشکیل و انحلال کمیته های فنی، تجدید نظر روش های اجرایی مرتبط و پایش فعالیت های کمیته های فنی بخشی از وظایف هیات مدیره فنی سازمان بین المللی استاندارد است که تنها 15کشور جهان میتوانند به عضویت آن انتخاب شوند.
برپایه این گزارش، با توجه به اینکه در این رقابت سخت بین المللی، سوابق علمی و فنی نماینده کشورها نقش بسیار مهمی در انتخاب اعضا دارد، نماینده جمهوری اسلامی ایران توانست با پشتوانه سوابق علمی، فنی و مدیریتی با کسب آراء قابل توجه کشورهای عضو شورای سازمان بین المللی استاندارد، در همان مرحله نخست به عضویت هیات مدیره فنی سازمان بین المللی استاندارد انتخاب شود.
نمایندگان کشور های نروژ و ترکیه با آرای مساوی و کمتر از نماینده جمهوری اسلامی ایران در دور دوم به رقابت می پردازند.
کشورهای جمهوری اسلامی ایران، آلمان، آمریکا، انگلستان، استرالیا، فرانسه، ژاپن، سوئیس، روسیه، سوئد، چین، جمهوری کره، جامائیکا و مکزیک به مدت سه سال عضو هیات مدیره فنی سازمان بین المللی خواهند بود و یکی از کشورهای نروژ یا ترکیه نیز پس از رای گیری مجدد به این اعضا می پیوندند.
در سال 2011 سازمان بین المللی استاندارد به دلیل مسئولیت های فنی و مدیریتی مژده روشن طبری، دبیری سه کمیته فنی و ریاست سه گروه کاری، وی را به عنوان بانوی برجسته استاندارد سازی در جهان معرفی کرده بود.
این پژوهشگر سازمان ملی استاندارد ایران امروز (شنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: با عضویت ایران در هیات مدیره فنی سازمان بین المللی استاندارد، جزو 15 کشور جهان هستیم که می توانیم در تصمیم گیری های کلان در خصوص تدوین، تصویب یا تجدید نظر استانداردهای بین المللی، برنامه های استراتژیک، تشکیل کمیته های فنی و تجدید نظر در شیوه های اجرایی ایزو نقش داشته باشیم.
این انتخاب سه ساله بوده و یک باز نیز قابل تمدید است.
مژده روشن طبری، کارشاس میکروب شناسی از دانشگاه اصفهان و کارشناس ارشد قارچ شناسی پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران است که به عنوان مشاور رئیس سازمان ملی استاندارد ایران و همچنین دبیر کمیته های فنی سازمان بین المللی استاندارد (ایزو) فعالیت می کند

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top