چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸
October 23, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


اختصاص 36 هزار میلیارد ریال به فناوری فضایی

۱۱ مهر ۱۳۹۶       ۲۱:۴۳       1509/30807     
 محمدرضا منصوری گفت: ۳۶ هزار میلیارد ریال برای سرمایه‌گذاری در حوزه فضایی در سال‌های برنامه ششم، درنظر گرفته شده است.

 رئیس کارگروه هوافضای کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به این‌که ۳۶ هزار میلیارد ریال در برنامه ششم به فناوری فضایی اختصاص یافته است از نبود انسجام و هماهنگی در ساختار اداری فضایی کشور انتقاد کرد.

به گزارش پارس فارس، محمدرضا منصوری در مراسم افتتاح هفته جهانی فضا با اشاره به برنامه‌ها و اهداف مد نظر در برنامه ششم توسعه برای صنعت فناوری فضایی در کشور اظهار داشت: علاوه بر تمدید ماده ۴۷ قانون برنامه پنجم، در ماده ۴۰ قانون برنامه ششم نیز بر توسعه فعالیت‌های فضایی تاکید شده است. به نحوی که ۳۶ هزار میلیارد ریال برای سرمایه‌گذاری در حوزه فضایی در سال‌های برنامه ششم، درنظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اهداف این برنامه کلان و دست‌یابی به اهداف سند چشم‌انداز برای حفظ جایگاه برتر منطقه در عرصه فناوری فضایی گفت: عدم انسجام کافی در ساختار اداری فضایی کشور، ناهماهنگی در بهره‌برداری از امکانات، موازی کاری و هدررفت توانمندی‌ها و فرصتها، روند توسعه این اهداف را با چالش روبه‌رو کرده است.

منصوری گفت: سازمان فضایی و شورای عالی فضایی باید اساس و پایه سیاست‌گذاری در حوزه فضایی باشند تا از موازی کاری‌ها جلوگیری شده، نقاط ضعف این بخش مشخص شود و بتوان از صاحبان فرآیند، بازخواست صورت گیرد.

رئیس کارگره هوافضای کمیسیون صنایع مجلس تاکید کرد: در حوزه تدوین قانون ملی فضایی نیازمند تصویب قوانین معاهدات فضایی بین‌المللی هستیم.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top