شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹
January 16, 2021
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


استخدام شکارچی درفرودگاه‌ مهرآباد!

۶ مهر ۱۳۹۶       ۱۳:۰۲       264/29986        ۵۲۷۵ بازدید
فرودگاه مهرآباد در اقدامی عجیب و مخالف با قوانین زیست محیطی، شکارچی استخدام کرد تا با کشتار پرندگان، باند پرواز را به اصطلاح ایمن سازی کند.

بابک رسام


کاربر افتخاری

در پی افزایش پرندگانی که مزاحم نشست و برخاست هواپیماهای ورودی و خروجی به فرودگاه مهرآباد هستند، مدیران این فرودگاه طرحی با عنوان « Bird Strike » (ضربه به پرندگان) را با هدف دور کردن پرندگان از سطوح پروازی به منظور ایمن سازی پروازهای در حال تقرب در این فرودگاه اجرا کردند. به طور کلی ایمن سازی باند و سطوح پروازی در برابر تردد پرندگان در محدوده فرودگاه ها در تمام دنیا اجرا می شود. یک کارشناس ارشد ایمنی پرواز گفت : در تمام فرودگاههای بزرگ دنیا برای دور کردن پرندگان از سطوح پروازی، از امواج اولتراسونیک (ارسال امواج مافوق صوت) استفاده می کنند که این امواج برای انسان قابل شنیدن نیست ولی پرندگان این امواج را شنیده و از صدای آن می ترسند و فرار می کنند. وی از دیگر روش های مرسوم برای فراری دادن پرندگان را لیزرپرانی معرفی کرد و گفت: در این روش در برخی ساعات که برای هواپیماهای در حال پرواز مشکلی ایجاد نکند، امواج لیزر به سمت پرندگان تابانده می شود که موجب ترس و فرار آنها از سطوح پروازی به مدت طولانی می شود. به گفته این کارشناس ایمنی پرواز، همه این روش ها به تأیید سازمان های جهانی حفاظت از محیط زیست رسیده و تا به حال گزارشاتی در خصوص ایجاد مشکلات زیست محیطی در اثر تاباندن اشعه های اولتراسونیک اعلام نشده است علی رغم وجود چنین دستگاه های فناورانه ای در کشور، فرودگاه مهرآباد در اقدامی عجیب طرح « BirdStrike » را با استخدام شکارچی و کشتار کبوتران چاهی که در اطراف مهرآباد پرواز می کنند، به اجرا درآورده است. متأسفانه تا به حال سازمان حفاظت محیط زیست به این اقدام عجیب فرودگاه مهرآباد واکنشی نشان نداده است.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

Reza.Sa
  • ۱۳۹۶/۹/۱۶
  • ۰۰:۱۶


بازدید شدی

Reza.Sa
  • ۱۳۹۶/۹/۱۶
  • ۰۰:۱۷


بازدید شدی

داروخانه دکتر هادی
  • ۱۳۹۶/۱۱/۷
  • ۲۱:۱۷


بازدید

درج دیدگاه

Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی