جمعه، ۲۸ دی ۱۳۹۷
January 18, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


انتصاب یک زن به سمت معاونت شهرداری در عربستان

۴ مهر ۱۳۹۶       ۱۹:۵۸       1346/29849        ۵۷ بازدید
زنان در عربستان با محدودیت های بسیاری مواجه هستند اما به تازگی یک زن برای نخستین بار به سمت معاونت شهرداری در این کشور انتخاب شد.

فرمانداری منطقه الشرقیه عربستان روز سه شنبه در توییتی اعلام کرد که فهد بن محمد الجبیر فرماندار این منطقه، خانم «ایمان عبد الله الغامدی» را به عنوان معاوی شهردار استان الخبر تعیین کرد. در این توییت آمده است که این زن، مسئولیت معاونت بخش فناوری اطلاعات و ریاست بخش خدمات مربوط به زنان در شهرداری را به عهده داشته است. محمد الجبیر با بیان اینکه این تصمیم در چارچوب چشم انداز اقتصادی 2030 اتخاذ شده، به اهمیت تصدی پست های مهم توسط زنان اشاره کرد. فرماندار منطقه الشرقیه عربستان افزود که چشم انداز 2030 بر مشارکت دادن زنان در زندگی اجتماعی و بالا بردن میزان مشارکت آنها در بازار کار از 22 درصد به 30 درصد تاکید دارد. طبق این گزارش، زنان عربستانی با محدودیت های بسیاری در کشورشان روبه رو هستند. زنان در این کشور برای نخستین بار در دسامبر (آذر / دی) 2015 توانستند به عنوان نامزد و رای دهنده در انتخابات شهرداری شرکت کنند. در این انتخابات 21 زن توانستند پست هایی در شهرداری از آن خود کنند. مسئله دستیابی زنان عربستانی به حقوق اولیه فردی و اجتماعی یکی از مسائلی است که سال‌ ها مورد توجه رسانه‌ های بین المللی بوده و گزارش های زیادی از وضعیت زنان در این کشور منتشر شده است که همگی نشان دهنده مشکلات و محدودیت های فزاینده ای است که زنان عربستانی با آن روبه رو هستند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

elahe_heydari759
  • ۱۳۹۶/۹/۲
  • ۱۶:۵۶


لطفا منو دنبال وبازدید کنید🙏

حمید tattoo
  • ۱۳۹۶/۹/۶
  • ۱۸:۳۹


بازدید و دنبال کنید =بازدید و دنبال میکنم

Reza.Sa
  • ۱۳۹۶/۹/۱۶
  • ۰۰:۳۳


بازدید شدی

درج دیدگاه

Top