شنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۸
August 24, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


همکاری ایران و کره جنوبی در زمینه راهکارهای هوشمند نرم‌افزار

۲ مهر ۱۳۹۶       ۱۷:۵۲       27/29595     
 تفاهم‌نامه همکاری راهکارهای هوشمند نرم‌افزاری، بین ایران و کره جنوبی منعقد شد که بدین واسطه ایران می‌تواند بخشی از بازار بین‌المللی در حوزه نرم‌افزار را به خود اختصاص دهد.

 

به گزارش پارس فارس ، کنفرانس راهکارهای هوشمند سازی در راستای توسعه در صنعت فناوری اطلاعات و دولت هوشمند الکترونیک برگزار شد. در این کنفرانس مباحث دولت هوشمند الکترونیک، راهکارهای هوشمند صنایع در حوزه‌های مختلف و ارتقاء گسترش همکاری ایران و کره، مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از سازمان فناوری اطلاعات، در حاشیه این کنفرانس سند همکاری بین یک شرکت از کشور کره جنوبی و شرکت ایرانی که عضو کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور است منعقد شد.

این تفاهم‌نامه همکاری در راستای رشد نوآوری و توسعه در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و  ایجاد بسترهای مناسب حوزه دولت هوشمند الکترونیک منعقد شد تا انتقال دانش و تجربیات اجرایی کره جنوبی در حوزه فناوری اطلاعات بومی‌سازی شود.

از مفاد دیگر این تفاهم‌نامه امکان اجرای پروژه‌های مشترک در حوزه خدمات و آموزش فراهم شد.

رضا باقری اصل،  معاونت دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران در کنفرانس راهکارهای هوشمند ایران و کره، گفت: ایران ظرفیت‌های بسیار خوبی در تولید نرم‌افزار و ارایه سرویس های ارزش‌افزوده دارد که می‌تواند بخشی از بازار بزرگ موجود در این حوزه در عرصه بین‌المللی را به خود اختصاص دهد.

وی بیان کرد: افزایش همکاری‌ها میان ایران و کره و بهره‌گیری از ظرفیت‌های دو طرف، یکی از زمینه‌های مناسب برای حضور در بازارهای بین‌المللی است.

وی افزود: به نظر می‌رسد شکل گفت‌وگوها باید تغییر کرده و فروش کالا تنها جزیی از مبادلات میان دو طرف باشد و افزایش همکاری‌ها در تولید محصولات از اصلی‌ترین زمینه‌های همکاری می‌تواند باشد.

وی خاطرنشان کرد: بعد از برجام، تیم‌های مختلفی از کشورهای مختلف در زمینه‌های گونان وارد ایران شدند اما در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تجربه ساختار یافته‌ای شکل نگرفته است.

معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران، با بیان این مطلب که گریزی از همگرایی فناوری نیست، تصریح کرد: با توجه به توسعه بخش ICT، زمینه توسعه خدمات در ایران فراهم شده و بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته در برنامه ششم توسعه کشور، سهم این حوزه در تولید ناخالص داخلی باید به پنج درصد افزایش پیدا کند و انتظار داریم بخش عمده‌ای از آن در حوزه فناوری اطلاعات محقق شود.

وی تاکید کرد: در همین راستا نیز برنامه منسجمی از سوی وزیر ارتباطات در قالب موضوعات اقتصاد دیجیتالی تدوین و آماده شده است.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop