چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷
February 20, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


انرژی امواج اقیانوس به الکتریسیته تبدیل می شود

۱ مهر ۱۳۹۶       ۱۰:۰۶       15/29457     
 به گزارش روز شنبه گروه از ساینس دیلی، این محققان پیش از این توانسته‌اند با استفاده از توربین‌های خاصی از جریان‌های آب زیر اقیانوس‏، انرژی الکتریکی به دست آورند و اکنون به دنبال راهکارهایی برای استفاده از توان مکانیکی امواج به‌ منظور تامین نیرو هستند.

به گزارش پارس فارس  محققان برای این منظور فرآیند طراحی و ساخت توربین‌های ویژه‌ای موسوم به Wave Energy Converter را از سال 2013 میلادی آغاز کردند. این توربین‌ها توانایی تحمل موج‌های عظیم و طوفان‌های سهمگین اقیانوس را دارند.
پروانه‌های محکم و انعطاف‌پذیر این توربین‌ها با الهام از باله‌های دلفین طراحی شده است و هنگام برخورد با امواج خم می‌شود،‏ اما نمی‌شکند. زمانی که اقیانوس آرام است‏، این توربین‌ها روی سطح آب می‌آیند، اما در هنگام طوفان و شکل‌گیری موج‌های بزرگ‏، زیر آب می‌روند. همچنین از آنجا که پروانه توربین‌ها فقط با نیروی آب حرکت می‌کند، ماهی‌ها می‌توانند بدون آسیب از بین تیغه‌های پروانه عبور کنند.
در حال حاضر محققان در تلاش هستند تا اولین نمونه‌های این توربین‌ها را که ابعاد آنها به نصف ابعاد توربین اصلی می‌رسد‏، راه‌اندازی کنند.
قدرت امواج در سواحل سرزمین اصلی ژاپن به اندازه‌ای است که حدود 30 درصد از این سواحل با استفاده از موج‌شکن‌ها ایمن‌سازی شده است. به اعتقاد محققان این امواج قادرند 10 گیگاوات انرژی تولید کنند که معادل 10 نیروگاه هسته‌ای است.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop