سه شنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۷
October 16, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


از 4 داروی جدید در دانشگاه علم و صنعت رونمایی شد

۱۱ شهریور ۱۳۹۶       ۱۲:۰۴       15/28000     
  همزمان با بیست و پنجمین سمینار شیمی آلی در دانشگاه علم و صنعت ایران از 4 دارو رونمایی شد.سمینار شیمی آلی از امروز ۱۱ شهریور ماه در دانشگاه علم و صنعت ایران آغاز به کار کرده و تا ۱۳ شهریور ماه ادامه دارد.

 به گزارش پارس فارس ، این سمینار سه روزه به همت دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران و انجمن شیمی ایران میزبان اساتید شیمی یک درصد ارجاعات جهان و پیشکسوتان این حوزه از سراسر کشور است.
در مراسم افتتاح این سمینار با حضور محمدعلی برخورداری رییس این دانشگاه از 4 دارو به نام های سوفوسوبیر؛ داروی ضد ویروس هپاتیت، کلوپیدوگرل؛ داروی ضد لخته خون برای بیماران سکته قلبی و مغزی، اتورواستاتین داروی ضد چربی خون، نیفدیپن داروی ضد فشار خون رونمایی شد.
برخورداری در این سمینار گفت: شیمی آلی با توجه به گستردگی این علم تاثیر زیادی در زندگی و کل دانش بشری، فناوری های جدید و دانش کاربردی دارد.
وی ی با تاکید بر اهمیت سمینار شیمی آلی گفت: مهم ترین هدف از سمینار تبادل نظر بین دانشمندان، دانشجویان و پیشکسوتان این حوزه است.
 در این سمینار از برخی دستاوردهای علمی جدید اساتید و پژوهشگران و صنعتگران از دانشگاه های مختلف کشور مانند روش های نوین و کارآمدتر تهیه مواد موثره دارویی، کاتالیزوهای جدید مورد نیاز واکنش های آلی مانند نانومواد گرافنی، چارچوب های جدید آلی فلزی، نانو کامپوزیت صدف و نانومواد مغناطیسی همچنین استفاده از آنها برای درمان بیماری های صعب العلاج مانند سرطان، حسگر تشخیص دیابت؛ مهندسی بافت، نانوکامپوزیت های نازک، چسبنده و سبک جاذب امواج رادار با پهنا و شدت جذب مناسب و ... رونمایی خواهد شد.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top