دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸
October 21, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


اعطای وام غیرقانونی در ویتنام منجر به مجازات اعدام شد

۶ شهریور ۱۳۹۶       ۲۱:۳۵       28/27688     
 دولت ویتنام در راستای مبارزه با فساد مالی در بخش بانکداری خصوصی خود، ۵۱ فعال در این حوزه را مجازات و برخی از آنها را اعدام کرد.  

 

به گزارش پارس فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت ویتنام در راستای مبارزه با فساد مالی در بخش بانکداری خصوصی با شدت وارد عمل شده است و در تازه ترین اقدام خود تعداد ۵۱ فعال بانکی و تاجر ویتنامی را به ارتکام کلاه برداری محاکمه کرد.  

جرم این ۵۱ نفر شراکت در اعطاء وام های نامعین است که خلاف مقررارت ویتنام محسوب می شود؛ این در حالی است که بخش بانکداری خصوصی ویتنام با زود و بند محصور شده است. 

«ها وان سم» رئیس سابق «اوشن بانک»  ویتنام متهم است که در سال ۲۰۱۲ میلادی چندین فقره وام غیر قانونی را به ارزش ۲۳ میلیون دلار تایید کرده است. او به همراه ۵۰ بانکدار و بازرگان دیگر که عمدتا در  «اوشن بانک» فعالیت داشتند، امروز در ویتنام محاکمه و حکم برخی از آنها اعدام گزارش شده است.  

این اقدام رئیس سابق  «اوشن بانک» منجر به نابودی این بانک و بدست آوردن عنوان یکی از ثروتمندترین افراد ویتنامی برای  «ها وان سم» شد.

بر پایه این گزارش، «گروه بانکداری اوشن»  ویتنام در سال ۲۰۰۷ میلادی شروع بکار کرد و در کناره فعالیت های بانکی در حوزه دادو ستد ملک و هتل داری هم فعالیت داشت و بر اساس آمارهای منتشر شده، دارایی این بانک در سال ۲۰۱۳ میلادی به ۵۰۰ میلیون دلار رسید.  

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop