دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸
October 21, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


ولایتی:

افرادی که جلوتر یا عقب تر از دین حرکت می‌کنند منحرف می‌شوند

۳۰ مرداد ۱۳۹۶       ۲۱:۳۰       28/27162     
  رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امام جواد (ع) به شدت با افرادی که غلو می‌کردند مبارزه می‌کردند زیرا تنها راه نجات همراهی با دین است و افرادی که جلوتر یا عقب تر از دین حرکت می‌کنند منحرف می‌شوند.  

 

به گزارش پارس فارس، علی اکبر ولایتی عصر امروز در همایش بین‌المللی فرهنگ و سیاست در سیره امام جواد(ع) در تالار قدس حرم مطهر اظهار داشت: یکی از مشکلات زمان ائمه این بود که عباسیان اگر جانشین امام را می‌شناختند ایشان را به شهادت می‌رساندند و ائمه با انواع روش‌ها و تدبیر‌های پیچیده کار خود را آغاز می‌کردند و وظیفه شیعیان این بود که امام واقعی را از بین مدعیان امامت تشخیص دهند، همچنین امام جواد (ع) هشت سالگی به امامت رسیدند و برای افراد سخت بود که کودک هشت ساله امام شیعیان باشد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: امام جواد (ع) جوان‌ترین امام بودند و مناظره‌های مختلفی در زمینه‌های متفاوت دارند و یکی از مناظره‌ها با یحیی بن اکثم است که امام به سبک سقراطی به او پاسخ می‌دهد و خودش متوجه می‌شود اصل سوال غلط است، همچنین بعد امام رضا‌(ع) راه مقابله با بنی عباس تقیه بود و گاهی برخی شیعیان مجبور می‌شدند با پوشاندن مذهب در کسوت حکام قرار بگیرند تا در زمان احتیاج به داد شیعیان مظلوم برسند.

وی در ادامه افزود: از دیگر فعالیت های امام جواد (ع) فرستادن محدثین و مفسرین به اقصی نقاط جهان اسلام بود زیرا ائمه یا در مدینه بودند یا به جبر در بغداد و تعداد زیادی از شیعیان در مکان‌های دیگر بودند که این شیعیان باید به وکلای ائمه مراجعه می‌کردند و یک شبکه پنهانی برای ارتباط ایجاد شده بود که برای تشکیلات عظیم اسلام به شدت لازم بود.

ولایتی با اشاره به وجود غالیان در زمان امامت جواد الائمه خاطر نشان کرد: امام جواد (ع) به شدت با افرادی که غلو می‌کردند مبارزه می‌کردند زیرا تنها راه نجات همراهی با دین است و افرادی که جلوتر یا عقب تر از دین حرکت می‌کنند منحرف می‌شوند، همچنین تاسیس سیستم وکالت از زمان امام صادق (ع) و به دلیل شرایط سخت حکومت بنی‌عباس بود و برای ادامه حیات شیعه این حرکت اهمیت زیادی داشت.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: هفت سال بعد از شروع امامت امام جواد (ع) مردم قم برای اعتراض به خراج ظالمانه با کمک یکی از وکلای امام جواد به نام یحیی بن عمران قیام کردند و حمایت، پشتیبانی و تشویق مردم به قیام علیه ظلم‌های حکومت نقش رهبری دینی، سیاسی و مبارزاتی بود که امام جواد (ع) اهتمام ویژه به آن داشتند و سرانجام توسط همسرشان، دختر مامون، به شهادت رسیدند.

در ادامه سید جلال حسینی، رئیس اداره ارتباطات و تبلیغات آستان قدس رضوی عنوان کرد: امروزه دنیا به معرفی الگو‌هایی که با تأسی به آن‌ها بتواند جامعه خود را بسازد به شدت نیاز دارد و ائمه شیعه الگوهای کاملی هستند که ناشناخته مانده‌اند و آستان قدس رضوی یکی از نخستین تکالیف خود را شناساندن اسلام ناب به جهانیان قرار داده است و در این راستا از روز 23 ذی‌القعده تاکنون سخنرانی‌های حرم مطهر رضوی در رابطه با شخصیت امام جواد (ع) بوده است.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop