سه شنبه، ۲ مهر ۱۳۹۸
September 24, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


بشار اسد :

از امام خامنه‌ای، پوتین و سید حسن تشکر می کنم

۲۹ مرداد ۱۳۹۶       ۲۲:۳۲       28/27095     
 رئیس جمهور سوریه با بیان اینکه طرح غرب تاکنون در سوریه شکست خورده است، گفت: هزینه مقاومت بسیار کمتر از هزینه تسلیم شدن در برابر طرحهای غربی است.  

 

به گزارش پارس فارس به نقل از المیادین، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در جمع کارکنان وزارت خارجه سوریه با اشاره به مقاومت مردم کشورش اظهار داشت: طرح غرب تاکنون در سوریه شکست خورده و هزینه مقاومت بسیار کمتر از هزینه تسلیم شدن در برابر طرحهای غربی است.

اسد گفت: سوریه در طول تاریخ همیشه هدف بوده و هر کس بر آن مسلط شود، به معنای تسلط بر کل خاورمیانه است. برای همین غربی‌ها دوست ندارند که کشورهایی مانند ایران یا سوریه مستقل باشند و خلاف نظر آنان اقدام کنند.

رئیس جمهوری سوریه افزود: خیلی از کشورهای غربی به ظاهر با نظام‌های دموکراتیک اداره می‌شوند اما در حقیقت لابی‌هایی مانند لابی قدرت بر این دولت‌ها سلطه دارد.

اسد ادامه داد:  نقش کشورهای عربی در مسائل سیاسی بین‌المللی صفر است. دشمنان سوریه تاکنون در تحقق هدف اصلی خود که براندازی سوریه بود شکست خورده‌اند. ما هم به طور کامل پیروز نشده‌ایم اما نشانه‌های پیروزی به چشم می‌خورد.

رئیس جمهوری سوریه ادامه داد: دشمنان هیچ وقت فکر نمی‌کردند که سوریه ویران شود اما سوریه ویران شد. آنان فکر می‌کردند که سوریه را سالم تحت سیطره خود می‌گیرند اما آنان در این هدف تاکنون شکست خورده اند. امروز آنچه در منطقه در جریان است، در حقیقت خطر گیوتین برای سر همه در منطقه است.

اسد تصریح کرد: زمانیکه که ارتش سوریه در مکانی موفقیت‌هایی به دست می‌آورد، بسرعت در رسانه‌ها می‌شنویم که برخی فریادشان به بهانه حقوق بشر بالا می‌رود تا در حقیقت فرصتی برای گروههای مسلح فراهم آورند تا اوضاع داخلی خود را سر و سامان دهند. جنگ رسانه‌ای و روانی که علیه سوریه در سالهای گذشته علیه سوریه اجرا کردند، نتوانسته است که ما را بترساند یا مسیر ما را منحرف کند.

رئیس جمهوری سوریه گفت: در هر جلسه‌ای که با معارضان در خارج برگزار شده، این گروههای مزدور همیشه منافع کشورهای حامی خود را را مطرح کرده‌اند. بعد از این همه سال ما این شخصیت‌ها و افراد را شناخته‌ایم و برای همه روشن شده است که این افراد صرفا آلت دست هستند. معارضان اسم خودشان را انقلابی میگذارند، اما باید گفت انقلابیون حقیقی، نخبگان انسانی و اخلاقی هستند.

اسد یادآور شد: ورود معارضان و غربی‌ها به مذاکرات «آستانه» پوششی برای ادامه اقدامات تروریستی گروههای مسلح در سوریه بود. این مذاکرات به اردوغان در حقیقت نقش و مشروعیت می‌دهد.  اردوغان هنوز در حمایت از تروریسم در سوریه نقش دارد. اردوغان گدای سیاسی است و چون توازن خود را در ترکیه از دست داده است، به دنبال نقشی سیاسی می‌گردد.

وی در خصوص جنایت های آمریکا در سوریه گفت: هر کجا که ارتش سوریه در مبارزه با تروریسم پیشرفتی می‌کند، هواپیماهای ائتلاف آن را هدف می‌گیرند. 

اسد با بیان اینکه حزب الله کمک شایانی به مقاومت سوریه کرده است گفت: ما به حزب الله و شهدای آن افتخار می کنیم. ایران هم از هیچ کمکی به سوریه دریغ نکرد و سلاح زیادی را در اختیار ما قرار داد. از لحاظ اقتصادی نیز ایران به ما کمک کرد. روسیه نیز همواره از وحدت و یکپارچگی سوریه حمایت کرده است. 

وی با اشاره به توفیقات میدانی در نبرد با تکفیریها اظهار داشت: موفقیت های میدانی ما به لطف حمایت های متحدانمان رقم خورد. من از امام خامنه ای، پوتین و سید حسن نصرالله تشکر می کنم.

رئیس جمهوری سوریه در خصوص رژیم صهیونیستی نیز گفت: اسرائیل همچنان دشمن ماست و خاک ما را تحت اشغال خود دارد.

وی بیان کرد: جنگ در سوریه مبادی و اصول ما درباره موضوع فلسطین و مرکزیت این موضوع و حمایت از جنبش های مقاومت را تغییر نداده است.

بشار اسد تاکید کرد: ما باید در راستای سوریه قوی عمل کنیم و مکانی برای خائنین و مزدوران در سوریه نیست. ما به تروریستها و حامیان آنها اجازه تحقق دستاورد نظامی یا سیاسی را نمی دهیم. ارتباطی با هیچ کشور غربی که قصد بازگشت دارد در کار نیست مگر اینکه روابطش را با تروریسم به طور کامل قطع کند. غربی ها خواستار همکاری امنیتی هستند و ما آن را نمی خواهیم. شرق به ما احترام می گذارد اما غربی ها به دنبال مطیع و فرمانبردار کردن ما بوده اند. ما باید به سوی شرق از نظر اقتصادی و فرهنگی گرایش پیدا کنیم.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop