سه شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
September 17, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


تشریح دستاوردهای روز نخست عملیات «فجرالجرود»

۲۸ مرداد ۱۳۹۶       ۲۰:۰۲       28/26989     
 رزمندگان مقاومت لبنان در ادامه عملیات برق آسا ضد تروریستها در منطقه القلمون علاوه بر تسلط بر بلندی راهبردی الموصل، وارد گذرگاه الزمرانی شدند و مقادیر زیادی سلاح و مهمات از داعش غنیمت گرفتند.  

 

به گزارش پارس فارس به نقل از المنار، ارتش سوریه و رزمندگان حزب الله به طور کامل بر بلندی راهبردی الموصل مسلط شدند.

بر اساس این گزارش؛ ارتش سوریه و رزمندگان حزب الله به طور کامل بر بلندی راهبردی الموصل در ارتفاعات البریج در القلمون غربی مسلط شدند و بر گذرگاه فیخا سیطره آتشباری پیدا کردند.

این در حالی است که ارتش سوریه و حزب الله قبلا بر ارتفاعات مهم دیگری در منطقه القلمون مسلط شده بودند.

همچنین ارتش سوریه و رزمندگان حزب الله وارد گذرگاه الزمرانی در ارتفاعات الجراجیر در القلمون غربی شدند و مقادیر زیادی سلاح و مهمات برجای مانده از داعش را به غنیمت گرفتند.

در پایان روز نخست عملیات «وان عدتم عدنا» ضد داعش رزمندگان مقاومت موفق به آزادسازی ۸۷ کیلومتر مربع در القلمون غربی شدند.

سرهنگ «فادی ابوعید» سخنگوی ارتش لبنان درباره دستاوردهای روز اول عملیات فجرالجرود گفت: نیروهای ارتش به عملیات خود ضد تروریستهای داعش در محورهای مختلف ادامه می دهند و موفق به سیطره بر مساحت گسترده و بیرون کردن شماری از تکفیری ها شدند.

در این بیانیه آمده است: ارتش لبنان موفق بر تسلط بر طلعه خله، سهلات الشمیش، سهلات الخرز، سهل خربه داوود و بلندی المخیرمه و تلة خلف و سیطره آتشباری بر مراح درب العرب شده است.

ارتش لبنان بیان کرد: در محور حقاب خزعل ارتش لبنان بر سهلات قلد الثعلب مسلط شد. بر عزه غنام نیز سیطره آتشباری پیدا کرد. ۱۱ مرکز وابسته به تروریستها ارتش که شامل غارها و تونلها و استحکامات آنهاست منهدم شد.

در این بیانیه آمده است: مساحتی که ارتش لبنان بر آن مسلط شده است حدود ۳۰ کیلومتر مربع یعنی یک سوم مساحتی است که تروریستها بر آن مسلط هستند. در روز اول عملیات فجر الجرود ۱۰ نظامی ارتش لبنان مجروح و ۲۰ تروریست کشته شدند

ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت لبنان در ارتفاعات الجراجیر پیشروی های گسترده ای داشته اند.

ارتش سوریه و مقاومت لبنان بر ارتفاعات ابوخدیج مُشرف به دشت الجراجیر به طور کامل مسلط شد.

شبکه المیادین گزارش داد: احمد وحید العبد مسئول بخش الزمرانی و از سرکرده های داعش خود را به همراه افرادش تسلیم مقاومت لبنان کرده است.

رزمندگان مقاومت لبنان به ارتفاعات حرف الموصل در القلمون غربی در سوریه وارد شدند. این ارتفاعات نقطه راهبردی است به طوری که بر مواضع داعش در جرود البریج مسلط است.

ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت همچنین ارتفاعات ابوخدیج مشرف به سهل الجراجیر در القلمون غربی را به کنترل خود درآوردند.

به گزارش المیادین؛ ارتش سوریه و مقاومت ارتفاعات شلوف الزمرانی را  که سیطره آتشباری بر گذرگاه الزمرانی دارد آزاد کردند.

مقاومت لبنان حلقه محاصره را از سه محور از مجموع چهار محور بر داعش میان سوریه و لبنان تنگ کرده است.

ارتش لبنان نیز گذرگاه های مرطبیا، الکهف و الکاف که داعشی ها از آن استفاده می کنند را زیر آتش توپخانه قرار داده است.

ارتش سوریه و مقاومت همچنین بر بلندی شلوف الزمرانی مسلط شده و گذرگاه الزمرانی زیر آتش سنگین ارتش سوریه و مقاومت لبنان قرار دارد.

رزمندگان حزب الله در منطقه راهبردی جبل الموصل در ارتفاعات البریج که به طور کامل بر گذرگاه فیخا اشراف دارد پیشروی های چشمگیری داشتند.

بر اساس این گزارش؛ رزمندگان حزب الله همچنین با این پیشروی گذرگاه میرا در القلمون غربی را زیر آتش خود دارند و در حال نبرد سنگین با داعش در این منطقه هستند.

همزمان منابع لبنانی از پرواز بالگردها لبنانی بر فراز منطقه و هدف قرار دادن مواضع تکفیری ها خبر می دهند.

شبکه المنار گزارش داد: بسیاری از تروریستهای داعش خود را در گذرگاه الزمرانی در القلمون پس از اینکه زیر آتش قرار گرفته اند تسلیم رزمندگان مقاومت و ارتش سوریه کرده اند.

المنار از تسلط ارتش لبنان بر دشت و بلندی المخیرمه در ارتفاعات راس بعلبک و القاع خبر داد.

به گزارش این شبکه؛ ارتش لبنان مواضع تروریستهای داعش را در ارتفاعات راس بعلبک و القاع زیر آتش گرفته است.

این در حالی است که صلیب سرخ لبنان نیز با صدور بیانیه ای از حضور آمبولانس ها و پرسنل خود در ارتفاعات راس بعلبک و القاع که از صبح امروز شاهد عملیات نیروهای ارتش و مقاومت لبنان ضد تکفیری هاست، خبر داد.

در این بیانیه به آمادگی کامل صلیب سرخ اشاره شده است.

ارتش لبنان در ۵ محور در حال پیشروی برای بازپس گیری مناطق تحت اشغال داعش در راس بعلبک و القاع و الفاکهه است.

 ارتش لبنان روز شنبه (امروز) عملیات خود علیه تروریست های داعش در مرزهای شمالی لبنان با سوریه را آغاز کرده است.

بر اساس این خبر ارتش لبنان مواضع تروریست های داعش را در نزدیکی شهر «رأس بعلبک» با حملات موشکی و توپخانه ای هدف قرار می دهد.

شبکه خبری الجزیره نیز گزارش داد که این عملیات با فرمان «ژوزف عون» فرمانده ارتش لبنان آغاز شده است تا تروریست های داعش را که در دشت های شهرک های رأس بعلبک و «القاع» در شمال شرق لبنان مستقر شده اند از این مناطق بیرون برانند.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که یگان توپخانه ای ارتش لبنان از بامداد روز شنبه مواضع تروریست ها در دشت های بعلبک را هدف قرار داده و بالگردهای ارتش نیز چندین حمله هوایی در مناطق حضور تروریست ها انجام داده است.

همزمان با آغاز عملیات ارتش لبنان در مناطق مرزی شمال شرقی این کشور با سوریه، نیروهای مقاومت حزب الله لبنان و ارتش سوریه نیز از آغاز عملیات مشترکی برای آزادی دشت های «القلمون الغربی» خبر دادند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی جنگی این عملیات با حمله به مواضع داعش از جهات شمالی، شرقی و جنوبی این منطقه آغاز شده است. عملیات ارتش سوریه و نیروهای مقاومت «و إن عدتم عدنا» (اگر به گناه خود بازگردید ما به کیفر شما باز می گردیم) و عملیات ارتش لبنان «فجر الجرود» نامگذاری شده است.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top