پنجشنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸
October 24, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


دانشجوی خارجی پشت در نداریم/ درباره پژوهانه دکتری بخیل نیستیم

۱۷ مرداد ۱۳۹۶       ۲۱:۱۴       28/26222     
  وزیر علوم گفت: یکی از نمایندگان مجلس گفته بود که صندلی‌های خالی را با دانشجوی خارجی پر کنیم، اما دانشجوی خارجی پشت در نیست و باید برنامه‌ریزی کنیم.  

 

به گزارش پارس فارس، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز در نشست رؤسای دانشگاه‌ها، اظهار داشت: درخواست من این است که فعلاً تفاهم‌نامه‌ای منعقد نکنیم و تفاهم‌نامه‌های منعقدشده را اجرایی کنیم.

وی افزود: بحث همکاری‌های علمی بین المللی بسیار مهم است، به‌خصوص بعد از برجام اقبال بسیار زیادی داشتیم. اجرای تفاهم‌نامه از صفر درصد تا هفتاد درصد شکل گرفته است.

وزیر علوم با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه باید اجرایی شده و به عمل درآید، تصریح کرد: درخواست من این است که بیشتر تفاهم‌نامه‌های منعقدشده اجرا شود و تفاهم‌نامه جدید فقط در صورت ضرورت منعقد شود.

فرهادی اضافه کرد: 235 پروژه تحقیقاتی مشترک دانشگاه‌های داخل با خارج انجام دادیم و 9.5 میلیون یورو با اتحادیه اروپا تفاهم‌نامه داریم.

وزیر علوم با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای تبادل استاد و دانشجو با کشورهای خارجی، افزود: یکی از نمایندگان مجلس گفته بود که صندلی‌های خالی را با دانشجوی خارجی پر کنیم ولی دانشجوی خارجی پشت در نیست و باید برنامه‌ریزی کنیم.

فرهادی اظهار داشت: در دولت یازدهم شاهد استقرار مدیریت‌هایی بودیم که اولاً مورد وثوق دانشگاهیان بودند و دوم اینکه برای ایجاد فضای بانشاط فرهنگی از هیچ کوششی دریغ نکردند و مسئولیت این مدیران همزمان با برگزاری چندین انتخابات مهم بود که کارها را با حداقل منابع انجام دادند و در دوره انتخابات 430 برنامه برگزار کردیم.

وی بیان کرد: کمک در تکمیل چرخه علم و دانش، تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی از طریق تقویت دانشگاه‌های کارآفرین و توجه به اسناد بالادستی در ارزیابی عملکرد ملی آموزش عالی از جمله اقدامات ما بوده است.

وزیر علوم با اشاره به اینکه سند راهبردی آموزش عالی تهیه شده در تدوین برنامه ششم توسعه مورد استفاده قرار گرفت، گفت: طرح آمایش آموزش عالی را در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رساندیم،‌ البته هنوز آمایش کشوری نداریم و سازمان برنامه و بودجه در حال تهیه آمایش استانی است، به‌طوری که آمایش استان تهران از سوی دانشگاه تهران تهیه شده است.

فرهادی به 4 چالش اساسی آموزش عالی که 4 راهبرد در آن مشخص شده، اشاره کرد و گفت: بزرگ‌ترین چالش ما بحث گستردگی بی‌حدو‌حصر آموزش عالی دولتی و غیردولتی است که باید سامان یابد.

وی اضافه کرد: قوانین خوبی داریم و طرح آمایش نیز با 10 ماده تصویب شد و همه زیرنظام‌های آموزش عالی چه دولتی، چه غیردولتی، چه آزاد و چه پزشکی باید در قالب همین آمایش ساماندهی شوند.

وزیر علوم ادامه داد: طرح‌هایی در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز ارائه دادیم که 4 طرح آموزش عالی تصویب شد و اعتباراتی که چندان زیاد نیست برای آن دیده شد که برای شروع خوب است. ارتباط با صنعت نیز در حال بهتر شدن است، فرصت‌های مطالعاتی در صنعت شکل گرفته و دوره‌های پسادکتری صنعتی اجرا شده است.

فرهادی در رابطه با پژوهانه دانشجویان دکتری، خاطرنشان کرد: ما بخیل نیستیم و اگر اعتبار داشته باشیم حقوق ماهیانه هم می‌دهیم.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop