سه شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
September 17, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


سخنرانی سید حسن نصرالله در مورد آخرین تحولات منطقه

۱۳ مرداد ۱۳۹۶       ۲۲:۵۶       114/25887     
سخنرانی سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در مورد آخرین تحولات مربوط به این کشور و منطقه شروع شد

  به گزارش پایگاه خبری پارس فارس به نقل از العهد، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان سخنرانی خود را آغاز کرد.

محور سخنرانی نصرالله آخرین تحولات لبنان به ویژه نبرد با تروریست ها در منطقه عرسال و اوضاع منطقه، عنوان شده است.

دبیر کل حزب الله لبنان در ابتدای سخنرانی خود گفت: درود می فرستیم به اسیرانی که اخیرا از دست تروریست ها آزاد شدند، همچنین درود می فرستیم به خانواده های آنها و به شهیدان و جانبازان مقاومت و این پیروزی در لبنان و منطقه را به همه تبریک می گوییم.

وی با بیان اینکه از همه کسانی که از اسیران آزاده استقبال کردند به ویژه اهالی القاع قدردانی و تشکر می کنم، افزود: ما همچنان اسیرانی داریم که پیکر آنها تحویل داده نشده است و اسیران زنده و مجاهدان مفقود الاثری داریم که برای آزادی آنها شبانه روز تلاش می کنیم.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: از تلاش های ویژه، مجدانه و دقیق سرلشگر عباس ابراهیم قدردانی می کنم و برای او آرزوی موفقیت دارم.

وی عنوان کرد: این نبرد از ابتدا با تایید رهبران سوریه مواجه شد و ارتش سوریه کمک های زیادی در نبرد «جرود عرسال» به ما ارائه داد، زمانی که به میدان های نبرد رفتیم ارتش سوریه در نبرد «جرود فلیطه» نیز در کنار ما بود.

نصرالله تصریح کرد: زمانی که مذاکرات شروع شد، رهبران سوریه برای همکاری اعلام آمادگی کردند و از ابتدا همکاری مثبت بود، با اینکه این آگاهی وجود داشت که سنگینی آن از لبنان به سوریه منتقل شده است. رهبران سوریه هیچ پیش شرطی را مطرح نکردند و هیچ درخواست رسمی مطرح نشد و مذاکرات روند طبیعی خود را طی کرد و آنها بدون هیچگونه سختگیری توافق را تایید کردند.

وی تاکید کرد: این وظیفه اخلاقی ماست که از بشار اسد رئیس جمهوری سوریه و رهبران و مسئولان این کشور قدردانی کنیم.

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: این مذاکرات بدون سازمان ملل و صلیب سرخ جهانی به نتیجه رسید و ضامن آن نیروهای امنیتی لبنان و حزب الله بودند و امنیت مرزهای لبنان با سوریه توسط دولت سوریه تامین شده بود و دولت سوریه همیشه به تعهدات خود در مورد انتقال کاروان ها عمل می کرد.

نصرالله گفت: ما خواهان برخورد انسانی با پرونده آواره ها هستیم و نه اینکه با آن به عنوان یک پرونده مالی و سیاسی تعامل شود؛ چرا که این برخورد به مصلحت لبنانی هاست.

وی افزود: رئیس جمهور لبنان نیز همراه و حامی مذاکرات بود و برای موفقیت و ثمر بخش بودن آن کمک های زیادی کرد و به صورت جدی خواهان موفقیت این مذاکرات بود و من از محبت و احساس همبستگی وی با شهدا، مجروحان و اسیران مقاومت اطلاع دارم.

نصرالله ادامه داد: نبیه بری از روز اول با این نبرد همراه و همگام بود و با تمام توان از آن دفاع کرده و مقابل مخالفان ایستاد و همیشه این موضع وی شایان تقدیر است، نخست وزیر نیز با مذاکرات همراه بود و از آن حمایت کرد.

دبیر کل حزب الله تاکید کرد: نبرد و پیروزی ما در جرود عرسال حاصل حمایت های کارشناسی جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه جنگ و درگیری با جبهه النصره در عرسال به پایان رسیده است، افزود: نیروهای حزب الله در جرود عرسال مستقر هستند و ما آماده تحویل مناطق آزاده شده آن به ارتش لبنان هستیم.

نصرالله با بیان اینکه داعش مناطق گسترده ای از خاک سوریه و عراق را تحت اشغال خود دارد، عنوان کرد: تقریبا ۲۶۹ کیلومتر از اراضی این کشور تحت اشغال تروریست های داعش قرار دارد که ۱۴۱ کیلومتر آن از اراضی لبنان و ۱۵۵کیلومتر دیگر آن بخش از اراضی سوریه است.

وی ادامه داد: عملیات آزادسازی سایر بخش های جرود عرسال لبنان توسط ارتش این کشور انجام خواهد گرفت و این موضوعی واضح بود که مقدمات آن نیز شروع شده است.

دبیر حزب الله لبنان با اعلام اینکه ما با ارتش سوریه از ابتدا برای نابودی تروریست های داعش و جبهه النصره در این منطقه در تابستان سال جاری توافق کردیم، گفت: اگر ارتش لبنان از طریق تصمیم رسمی وارد این عملیات شود این یک تصمیم ممتاز تاریخی است.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top