پنجشنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸
October 24, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


حداد عادل: زبان آموزی به نفع صلح جهانی است

۱۱ مرداد ۱۳۹۶       ۱۴:۱۵       15/25691     
  رییس بنیاد سعدی، زبان آموزی را برای صلح جهانی سودمند خواند و گفت: زبان فارسی گامی بسوی صلح است و امروز جهان بیشترین نیاز را به صلح دارد.

 به گزارش پایگاه خبری پارس فارس ، غلامعلی حداد عادل روز چهارشنبه در مراسم اختتامیه هشتادو چهارمین دوره دانش افزایی زبان و ادب فارسی که با حضور برخی سفرا اساتید دانشگاه و فارسی زبانان 50 کشور در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، این مطلب را عنوان کرد
وی افزود: اختلاف زبان در دنیای امروز یک واقعیت است، اختلافی که باعث می شود از یکدیگر درک درستی نداشته باشیم، بنابراین آموزش زبان به دیگران، گامی در جهت تفاهم بین المللی است.
حداد عادل با بیان اینکه جهان امروز به صلح نیاز دارد، ادامه داد: امروز دیگر ثروت، علم و فناوری و اقتصاد نیاز اصلی بشر نیست در هر همایش جهانی، همواره صحبت از تروریسم می شود زیرا تروریسم بر همه چیز سایه افکنده است.
رییس بنیاد سعدی اظهار کرد: روزی نیست که خبری تاسف بار از یکی از کشورهای منطقه درباره حملات تروریستی نشنویم، بنابراین جهان تشنه صلح است و لازمه آن آشنایی با دیگران و فهم آنها است.
حداد عادل خطاب به فارسی آموزان گفت: قدر این زبان را بدانید زیرا سرمایه ای گرانبها و کلید یک گنج است، اگر این کلید را گم نکرده و از آن استفاده کنید، گنج حکمت، اندیشه، عرفان، دین، معنویت، عشق و محبت را در اختیار خواهید داشت.
وی گفت: وقتی زبان فارسی در جهان گسترش یابد زمینه ارتباط همه جانبه ایران با کشورهای دیگر هموارتر می شود.
رییس بنیاد سعدی به فارسی آموزان توصیه کرد، بعد از بازگشت به کشور خود زبان فارسی را رها نکرده و ارتباط با بنیاد سعدی را حفظ کنند، همچنین برای هموطنان خود تجربه سفر به ایران را بازگو کنند تا تفاوت میان آنچه می گویند با آنچه آنها درباره ایران از طریق رسانه ها شنیده اند، آشکار شود.
حداد عادل با بیان اینکه خبرنگاران از ابتدای برگزاری دوره های فارسی آموزان به انعکاس آن پراختند، از فرصت پیش آمده استفاده کرد و پیشاپیش روز خبرنگار(17 مرداد) را به خبرنگاران کشور تبریک گفت.
ا

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top