چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
September 18, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


حیرت غرب و آمریکا از رزم حزب الله لبنان در ارتفاعات عرسال

۴ مرداد ۱۳۹۶       ۱۹:۳۰       28/25096     
 منابع لبنانی به حیرت و مبهوت ماندن کشورهای غربی و آمریکایی ها نسبت به پیروزی های حزب الله لبنان در درگیری ها با تروریستها در بلندیهای عرسال اشاره کردند.  

 

به گزارش پارس فارس  به نقل از اسپوتنیک، یک روزنامه لبنانی گزارش داد که درگیریهای بلندی های عرسال در مرزهای مشترک سوریه و لبنان توجه بسیاری از کشورهای بزرگ را که به صورت غیر مستقیم تلاش داشته نبرد حزب الله و ارتش لبنان با تکفیری ها را  زیر نظر بگیرد جلب کرده است.

بر اساس این گزارش از زمان آغاز این درگیریها در بلندی های عرسال لبنان، کشورهای بزرگ مجدانه تحولات مربوطه را از طریق ماهواره های فرانسوی، انگلیسی، آمریکایی و همچنین هواپیماهای شناسایی روسیه موجود در حریم هوایی مرز لبنان  و سوریه رصد می کردند.

منابع نظامی لبنانی گزارش دادند که این کشورها بهت و حیرت خود را نسبت به پیشروی نیروهای حزب الله طی چند روز در این منطقه ابراز کردند چرا که براساس گزارش های نظامی غربها این درگیری ها قرار بود بیش از یک ماه به طول انجامد و تلفات دو طرف فاجعه بار باشد چرا که تروریستها در بلندی های صعب العبور و مواضع استراتژیک سنگر گرفته بودند.

روزنامه نیویورک تایمز نیز از توان مندی های نظامی و تاکتیکی حزب الله لبنان که تمام گزارشهای آمریکایی ها و غربی ها را به هم زد تمجید کرده و گزارش داد که حزب الله امروزه قدرت بزرگی است که توان تغییر سرنوشت خاورمیانه را دارد و به مثابه قدرتی است که تاثیر آن مشابه تاثیر روسیه  وآمریکا و دیگر کشورهای خاورمیانه است. این حزب توانست کاری را که کشورهای بزرگ در لبنان و سوریه و عراق و یمن نتوانستند انجام دهند محقق سازد. مسئولان نظامی و سیاسی آمریکایی و دستگاه های اطلاعاتی از توان رزمندگان حزب الله و تاکتیک به کار گرفته شده از سوی آنها در نبرد عرسال شگفت زده و مبهوت شده اند. حزب الله در سخت ترین منطقه جغرافیایی لبنان جنگ اراده بی نظیری را انجام داد.

حضور حزب الله بر فراز کوه های القلمون به معنی پایان رؤیای تل آویو است.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top