سه شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۷
January 22, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


عدم اجرای قانون برنامه بر رای اعتماد به دولت دوازدهم تاثیرگذاراست

۱۰ تیر ۱۳۹۶       ۱۸:۲۹       28/22856     
 عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم با بیان اینکه اجرای قانون برنامه در رای اعتماد به وزرا تاثیرگذار خواهد بود، گفت: مجلس به دولت و وزیرانی رای اعتماد می دهد که قانون برنامه را اجرا کنند  

 

عبدالرضا مصری در گفتگو با پارس فارس، با انتقاد از عدم ابلاغ برنامه ششم توسعه به دستگاه های اجرایی در خصوص روند تصویب لایحه برنامه ششم در مجلس گفت: برنامه ششم توسعه از ابتدا با یک سال تاخیر توسط دولت به مجلس ارائه شد. به همین دلیل برنامه پنجم توسعه به جای پنج سال، شش سال اجرا شد. در حالی که اهداف برنامه های توسعه پنج ساله نگاشته می شود.

نوبخت و روحانی علی رغم سوابق حضور در مجلس رویه قانونی ارائه لایحه برنامه را رعایت نکردند

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس ادامه داد: اقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه سالها در مجلس در کمیسیون برنامه عضویت داشتند. آقای روحانی نیز سالها در کسوت نائب رئیسی مجلس حضور داشتند اما علی رغم همه سوابق خود رویه قانونی ارائه لایحه برنامه را رعایت نکردند و با یکسال تاخیر لایحه پاره ای از احکام موردنیاز برای اجرای برنامه ششم توسعه را ارائه کردند.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه اظهار داشت: اگر مجلس راسا اقدام به تدوین برنامه می کرد، شاکله کلی برنامه دولت بهم می ریخت و به همین دلیل ممکن بود شورای نگهبان لایحه را رد کند. بنابراین مقام معظم رهبری دستور فرمودند اولا دولت لایحه برنامه را به مجلس ارائه دهد تا مورد بررسی و تصویب قرار گیرد. ثانیا اگر دولت اقدام به ارائه لایحه نکرد مجلس لایحه برنامه ششم را تدوین و تصویب کند.

مصری ادامه داد: در کمیسیون تلفیق برنامه کار دقیق و سنگینی برای تدوین لایحه برنامه ششم انجام شد. در تمام جلسات کمیسیون تلفیق  ۱۰ تا ۱۵ نفر از کارشناسان دولت و سازمان برنامه از جمله آقای نوبخت حضور داشتند.

وی با تاکید بر اینکه قانون برنامه لازم الاجرا است، گفت: به محض تایید قانون برنامه توسط شورای نگهبان این قانون لازم الاجراست.

عضو  کمیسیون تلفیق برنامه با انتقاد از عدم ابلاغ لایحه برنامه توسط رئیس جمهور گفت: طبق قانون رئیس مجلس شورای اسلامی در صورت عدم ابلاغ قوانین توسط رئیس جمهور می تواند، قوانین مربوطه را ابلاغ کند که درباره قانون برنامه ششم این امر محقق شد.

همه قوا موظف به اجرای قانون برنامه هستند

مصری با بیان اینکه همه قوا موظف به اجرای قانون برنامه هستند، گفت: قانون برنامه ششم در مجلس دهم تصویب شده به همین دلیل نمایندگان اطلاعات بیشتری از این قانون داشته و دقیق تر بر اجرای آن نظارت خواهند کرد و از هر گونه نقض قانون برنامه توسط دولت جلوگیری می کنند.

وی اظهار داشت: پس از ابلاغ قانون برنامه توسط رئیس مجلس این قانون برای همه دستگاه ها لازم الاجراست. عدم ابلاغ قانون برنامه توسط رئیس جمهور خلاف قانون است.

تاثیرگذاری اجرای قانون برنامه در رای اعتماد به وزرا / مجلس به دولت و وزیرانی رای اعتماد می دهد که قانون برنامه را اجرا کنند

نماینده مردم کرمانشاه تصریح کرد: نمایندگانی که قانون برنامه ششم را تدوین و تصویب کردند چند روز دیگر باید به وزرا رای اعتماد دهند. اگر مجلس بداند قانونی که تصویب کرده توسط دولت یا وزرا اجرا نمی شود در رای اعتمادش به دولت و وزرا تاثیر گذار خواهد بود.

مصری تاکید کرد: مجلس به دولت و وزیرانی رای اعتماد می دهد که قانون برنامه را اجرا کنند. اگر خلاف قانون عمل شود، مجلس در رای اعتماد دقت بیشتری خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه به دنبال تعامل با دولت هستیم و از هر گونه تنش جلوگیری می کنیم، گفت: حل مشکلات کشور نیاز به کار، تلاش و ثبات دارد. باید در مقابل دشمن بایستیم نه در مقابل یکدیگر.

فعالیت های انتخاباتی روحانی و جهانگیری مانع ابلاغ به موقع قانون برنامه

نماینده کرمانشاه ادامه داد: خوشبینانه این است که فعالیت های تبلیغاتی رئیس جمهور و معاون اول در دوران ریاست جمهوری موجب شد وقت آنها گرفته شود و نتوانستند قانون برنامه را ابلاغ کنند. دلیل عدم تدوین آیین نامه های قانون برنامه این است که وزرا تا رای اعتماد نمی دانند که در دولت دوازدهم حضور دارند یا خیر.

وی تاکید کرد: قانون بودجه سال ۹۷ براساس برنامه ششم باید تدوین و به مجلس ارائه شود.

مصری با تاکید بر لزوم همکاری مجلس و دولت گفت: مجلس هزینه های زیادی برای برجام داد و با دولت تعامل کرد و مورد انتقاد قرار گرفت. امیدوارم دوستان ما متوجه فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد دبه کردن و عهدشکنی های امریکا شده باشند.

عضو کمیسیون تلفیق اظهار داشت: عده ای در دل عهدشکنی امریکا را باور نداشتند و فکر می کردند با مذاکره با امریکا همه مسائل حل می شود در حالی که جمهوری اسلامی هزینه برجام را پرداخت کرد اما دشمن عهد شکنی کرده و متضرر نشد. امروز هم تحریم هایی به مراتب بیشتر از قبل از تصویب برجام اعمال شده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: علی رغم هزینه ای که پرداختیم خوشحالیم، زیرا دوستان اصلاح طلب ما متوجه شدند امریکا با نظام جمهور ی اسلامی ایران مشکل دارند نه با دانش هسته ای ما.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop