چهارشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۷
December 12, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


لاریجانی در مصاحبه با سی ان ان؛

وقتی ایران در جنگ با داعش کمک می‌کرد آمریکا کاری نکرد

۹ تیر ۱۳۹۶       ۱۹:۲۷       28/22767     
 «لاریجانی» در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی به مسائلی از قبیل کمک ایران در جنگ با داعش، مواضع ضد مهاجرتی دولت آمریکا و همچنین مواضع عربستان سعودی در قبال تحولات منطقه به ویژه قطر پرداخت.  

 

به گزارش پارس فارس ، «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در مصاحبه با سی‌ان‌ان به مسائلی از قبیل کمک ایران در جنگ با داعش، مواضع ضد مهاجرتی دولت آمریکا در قبال ایران و همچنین مواضع عربستان سعودی در قبال تحولات منطقه به ویژه قطر پرداخت.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران ابتدا به فرمان ضد مهاجرتی دولت آمریکا پرداخت و به سوالی در این باره پاسخ داد و گفت: «درباره این موضوع پیش از این سخن گفته‌ام. ایرانی‌های زیادی ساکن آمریکا هستند، تحصیل می‌کنند و تجارت دارند،‌ کدام یک از آنها در حوادث تروریستی شرکت داشتند؟».

لاریجانی با تاکید بر اینکه تروریست‌ها به ندرت با گذرنامه و از طریق مجاری قانونی وارد آمریکا می‌شوند، گفت: «رئیس‌جمهور ترامپ و مقامات آمریکایی از این موضوع خبر دارند. تروریسم باید در منبع و خاستگاه خود شکست بخورد. آنها در افغانستان، سوریه و عراق هستند. منابع تروریست‌ها کجا است؟ آنها کجا هستند؟».

 رئیس مجلس شورای اسلامی ایران با تاکید بر مبارزه ایران با تروریست‌ها در منطقه تصریح کرد: «وقتی که عراق مورد اشغال و تجاوز داعش قرار گرفته بود، آیا آمریکا کوچکترین اقدامی در دفاع از آن(دفاع از عراق) انجام داد؟ یا این ملت ایران بود که به ملت و دولت عراق کمک کرد؟».

او افزود: «اگر ما به آنها(دولت و ملت عراق) کمک نمی‌کردیم، بغداد مورد اشغال داعش قرار می‌گرفت. این کمک ایران بود که داعش حالا آخرین نفس‌هایش را در عراق( و سوریه) می‌کشد».

در ادامه مصاحبه از مواضع عربستان سعودی در قبال تحولات منطقه به ویژه مواضعش در قبال قطر سوال شد.

لاریجانی گفت: «آیا منطقی است، آیا پختگی است که یک کشور به کشور دیگر دیکته کند و بگوید که شما باید کاری را بکنی که من می‌گویم؟ اینکه شما باید روابطت را مثلا با ایران قطع کنی؟».

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: «من فکر نمی‌کنم که سعودی‌ها چنان وزنه‌ای داشته باشند که چنین حرف‌هایی(را به دیگران به ویژه قطر) بگویند». 

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top