شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۷
January 19, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


اولین اهداف علمی تلسکوپ فضایی

۲۷ خرداد ۱۳۹۶       ۱۱:۲۲       41/21903     
 محققان ناسا اولین اهداف تلسکوپ فضایی جیمز وب را اعلام کردند. ماموریت اولیه این تلسکوپ دستیابی به اهداف تعیین شده از مطالعه اسرار چگونگی تشکیل کهکشان گرفته تا درک بهتر منظومه شمسی از طریق مشاهده عمیق سیارات، اقمار و اجرام فضایی را شامل می‌شود.  

 به گزارش روز شنبه پارس فارس  از ساینس دیلی، قرار است این تلسکوپ در ماه اکتبر سال 2018 میلادی با استفاده از یک راکت Ariane 5 به فضا پرتاب شود. اهداف این تلسکوپ فضایی در یکی از برنامه های ناسا موسوم به GTO انتخاب شده‌اند. این برنامه امکان انتخاب برخی از اهداف اولیه تلسکوپ را برای محققانی که در جریان ساخت چهار مولفه اصلی آن دخالت داشتند، فراهم می‌کند.
انتظار می رود تمام اهداف تعیین شده در این فهرست در طول دو سال ابتدایی فعالیت این تلسکوپ به طور کامل مورد بررسی و مطالعه قرار گیرند.
لکه سرخ‌رنگ مشتری، اتمسفر زحل، حرکت جانبی فصلی اورانوس و گرداب قطب جنوب نپتون تنها برخی از اهداف اولیه تلسکوپ جیمز وب هستند. پدیده‌های فعال دو قمر زحل نیز جزء اهداف قطبی این تلسکوپ محسوب می‌شوند. همچنین قرار است این تلسکوب به مشاهده ویژگی‌های سیارات دوردست خارج از منظومه شمسی بپردازد. این مشاهدات به روش‌های مختلف از جمله مشاهده سیارات از دورنمای زمین در هنگام عبور آن‌ها از مقابل ستاره مادر، انجام خواهد شد.
ناسا برای تلسکوپ فضایی جیمز وب تنها بیش از 2100 برنامه اولیه تدوین کرده است و امکان کشفیات جدید توسط این تلسکوپ نامحدود به نظر می‌رسد.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop