دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸
October 21, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


کاهش قیمت مرغ

۲۳ خرداد ۱۳۹۶       ۱۶:۱۷       41/21593     
 ماه مبارک رمضان آرامش را به بازار مرغ بازگرداند و قیمت این کالای پروتئینی که پیش از این ماه روند افزایشی در پیش گرفته بود را در مسیر نزولی قرار داد.

 به گزارش پارس فارس , دولت برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان بیش از 20 هزار تن گوشت مرغ منجمد را با قیمت هرکیلوگرم 57 هزار ریال به بازار عرضه کرده است.
بازار مرغ در ماه های اخیر با نوسان های زیادی همراه بود، به طوری که قیمت آن بین 66 هزار ریال تا 84 هزار ریال برای مصرف کنندگان بود.
«مهدی یوسف خانی» رییس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران امروز (سه شنبه) گفت: امروز نرخ هرکیلوگرم مرغ در مرغداری ها 44 هزار ریال، کشتارگاه 60 هزار و 500 ریال، تحویل به واحدهای صنفی عمده 62 هزار ریال و خرده فروشی ها حداکثر 68 هزار ریال بود.
وی نرخ هر کیلوگرم ران مرغ را در محل خرده فروشی ها 68 هزارریال، سینه با کتف را 105 هزار ریال، سینه بدون کتف را 115 هزار ریال و فیله مرغ را 145 هزار ریال ذکر کرد.
یوسف خانی با اشاره به اینکه قیمت گوشت مرغ در این هفته نسبت به هفته گذشته روند کاهشی داشته است، افزود: اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران حداکثر قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ را اعلام می کند، بنابراین ممکن است نرخ این محصولات در بازار مصرف به دلیل رقابت واحدهای صنفی کمتر از نرخ اعلام شده باشد.
به گفته رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران، واحدهای صنفی خرده فروشی به هیچ وجه نباید گوشت مرغ و تخم مرغ را گران تر از نرخ های اعلام شده بفروشند و در صورتی که مصرف کنندگان با قیمت 80 هزار تا 100 هزار ریال گوشت مرغ روبرو شدند، می توانند گرانفروشی واحدهای متخلف را از طریق اتحادیه صنفی یا سازمان تعزیرات حکومتی پیگیری کنند.
در ابتدای ماه مبارک رمضان (ششم خردادماه جاری) قیمت هرکیلوگرم مرغ زنده 49 هزارریال و خرده فروشی 77 هزارریال، در هفته دوم (سیزدهم خردادماه جاری) قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده 48 هزارریال و خرده فروشی 73 هزارو 500 ریال، هفته سوم (بیستم خردادماه) قیمت مرغ زنده 45 هزار ریال و خرده فروشی 70 هزار و 500 ریال بود.
البته یک ماه گذشته در اواسط اردیبهشت ماه قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده در محل مرغداری ها 47 هزار ریال و در خرده فروشی 73 هزار ریال و اوایل فرودین ماه امسال مرغ زنده 52 هزارریال و خرده فروشی 84 هزار ریال بود.
براساس برآوردهای کارشناسی وزارت جهادکشاورزی در سال 1393، قیمت تمام شده هر کیلوگرم گوشت مرغ 75 هزار ریال بود.
سالیانه بیش از 2 میلیون و 100 هزار تن گوشت مرغ در 20 هزار واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه در کشور تولید می شود که بخش عمده این محصول پروتئینی در داخل کشور به مصرف می رسد.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top