سه شنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۷
October 16, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


شاهنامه کودکان دیپلم بهترین کتاب سال 2016 جشنواره میدان سرخ مسکو را دریافت کرد

۲۰ خرداد ۱۳۹۶       ۱۱:۰۱       15/21276     
  ترجمه روسی سری داستان های کودکانه شاهنامه، دیپلم بهترین کتاب سال 2016 جشنواره کتاب میدان سرخ مسکو را دریافت کرد.

 به گزارش پارس فارس از بنیاد مطالعات اسلامی روسیه، جشنواره 2017 کتاب میدان سرخ مسکو برنامه های مختلف و جذابی داشت، یکی از حاشیه های مهم و جالب جشنواره امسال میدان سرخ، مراسمی بود که در پنجم ژوئن - 15 خرداد - جهت معرفی بهترین کتاب سال (2016) در ساختمان «ГУМ» برگزار شد.
در این مراسم که توسط انجمن ناشران روسیه( АСКИ) و با همکاری وزارت فرهنگ روسیه بر گزار شد، ناشران مختلف ونمایندگان اصحاب نشر حضور داشتند.
«ولادیمیر خاریتونوف» مدیر انجمن ناشران روسیه در سخنانی ضمن اشاره به اهمیت جشنواره کتاب میدان سرخ، سیاست فرهنگی دولت روسیه در انتخاب بهترین کتاب سال را برشمرد و از همه شرکت کنندگان و ناشران مناطق مختلف روسیه قدردانی کرد.
هدف از برگزاری مراسم «بهترین کتاب سال» که با بررسی های دقیق و از سوی صاحبنظران و اصحاب علم و دانش روسیه انجام می شود، تقدیر و تجلیل از فعالیت های ارزشمند ناشران سراسر روسیه است، از این رو انتخاب آثار در این مراسم و کسب دیپلم جشنواره برای ناشران از اهمیت و ارزش والایی برخوردار بوده و نشان از موفقیت ناشر منتخب دارد.
بنیاد مطالعات اسلامی و انتشارات صدرا پنجمین دیپلم خود را با عنوان بهترین کتاب در بخش «گفتگوی فرهنگی» که بانی آن کمیسیون امور یونسکو زیر مجموعه وزارت خارجه روسیه است، برای «سری داستانهای کودکانه شاهنامه» اثر محمدرضا یوسفی دریافت کرد.
محمدرضا یوسفی چند سالی است مشغول بازآفرینی رمان‌هایی از «شاهنامه» برای کودکان و نوجوانان در قالب دو مجموعه جداگانه است.
او تا کنون بیش از ۶۰ رمان بر اساس «شاهنامه» فردوسی را برای نوجوانان نوشته و قصد دارد مجموعه رمان‌های «شاهنامه» برای کودکان را تا صد جلد ادامه دهد.
این نویسنده رمان‌های این مجموعه را به ترتیبی که در «شاهنامه» آمده، نوشته است و می‌گوید: در این مجموعه خود پادشاهان به تنهایی حرفی برای گفتن در رمان‌ها ندارند و توجه من عمدتاً به سفیدخوانی‌های «شاهنامه» بوده که فردوسی به علت زیاد بودن شخصیت‌ها به آن‌ نپرداخته است.
سری 10 جلدی کتاب های شاهنامه که ناشر ایرانی آن خانه ادبیات کودک است، روایاتی از شاهنامه را با زبان کودکانه و تصاویری زیبا بیان می کند.
تاکنون از این مجموعه، 6 جلد به نام «اولین پادشاه جهان»، «روزانه - دختر گندم»، «اسب های رام نشدنی»، ‌«نام و نشان مهر»، «مادران سهراب »، «رستم و سهراب» توسط انتشارات صدرا به چاپ رسیده و بقیه عناوین نیز به زودی چاپ و منتشر خواهند شد.
این مجموعه کتابها، تاکنون با استقبال زیادی از طرف خوانندگان روس مواجه شده و علاقه مندان زیادی، منتظر چاپ جلدهای بعدی این مجموعه هستند.
چاپ چنین کتاب هایی، قدمی بزرگ در جهت آشنایی مردم روسیه با فرهنگ ایرانی و روایات شاهنامه است، از سری قصه های کودکان می توان به شکرستان، نیستان، پیامبران و صحابه نیز اشاره کرد.
بر اساس این گزارش، بنیاد مطالعات اسلامی و انتشارات صدرا پیشتر چهار بار دیپلم بهترین کتاب سال را دریافت کرده اند.
در سال 2011 با کتاب «پژوهشی در تاریخ قرآن» اثر سید محمد باقر حجتی، در سال 2012 با کتاب« عیسی در قرآن و حدیث» اثر مشترک مهدی منتظر القائم و محمد لگنهاوسن، در سال 2013 با «کتاب داستانهای قرآنی» ترجمه احسن القصص اثر کمال السید و در سال 2014 با کتاب «علوم قرآنی» اثر محمد هادی معرفت، برنده دیپلم بهترین کتاب عنوان « دین و معنویت» شد.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top