پنجشنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۷
November 15, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


ادای دین به کودکان بی‌خانمان سوری

۱۸ خرداد ۱۳۹۶       ۲۰:۵۴       27/21205     
پی‌جی هاروی PJ Harvey، موزیسین، خواننده، شاعر و آهنگ‌ساز گزیده‌کار انگلیسی تازه‌ترین اثرش را در روزی منتشر کرد که به لحاظ تاریخی مناسبت زیادی با اوضاع و احوال زمانه‌ی ما دارد. درست زمانی که جر و بحث‌ها درباره‌ی انتخابات عمومی بریتانیا به نقطه‌ی اوج خود رسید موزیک ویدئوی جدیدی از هاروی منتشر شد. این بار هاروی به بحران مهاجرین توجه کرده و در ساخت قطعه‌ی این موزیک ویدئو با رامی عصام Ramy Essam همکاری کرده است. رامی عصام هنرمند مصری است که آهنگ «اِرحل» به معنی ترک کن یا بیرون برو را در سال ۲۰۱۱ منتشر کرد و این قطعه تبدیل به آیکونی برای وقایع میدان تحریر و انقلاب مصر در سال ۲۰۱۱ شد.

 به گزارش پارس فارس ،ترانه‌ی شاعرانه‌ی این قطعه که «کمپ» The Camp نام دارد به مسائل جدی اخلاقی می‌پردازد و بیش از ملودی دارای اهمیت است. در موزیک ویدئویی که برای این قطعه ساخته شده از عکس‌های مستند جایلز دولی Giles Duley استفاده شده است. این عکس‌ها در مجموعه‌ای جمع‌آوری شده و به شکل یک کتاب با عنوان «فقط می‌توانم آنچه را چشم‌هایم دیده‌اند به تو بگویم» منتشر خواهد شد. عکس‌ها که همگی به بحران مهاجرت می‌پردازند کودکان بی‌خانمان در بقاع لبنان و مشقت آنان را به تصویر می‌کشد.
این عکاس مستند که خود دو پا و یک دستش را در افغانستان از دست داده می‌گوید: «درکِ میزان و وسعت فاجعه‌ی لبنان واقعا سخت است، کشوری با چهار میلیون جمعیت که بیش از یک میلیون مهاجر سوری را در خود جای داده است». او درباره‌ی این پروژه می‌گوید: «من از لیسبون آغاز کردم و مهاجران را در بالکان دنبال کردم تا به آلمان رسیدیم. تمام تصاویری که در این ویدئو هستند سفرهای هر روزه‌ی مردمی را به تصویر کشیده که بدون روزنه‌ی امیدی مجبور به ترک خانه‌هایشان شده‌اند. برای هفت سال پُلی [پی‌جی هاروی] و من دنبال پروژه‌ای برای همکاری بودیم بنابراین وقتی او و رامی کمپ را ساختند دیدیم فرصت بسیار مناسبی برای این کار است.»
او اضافه کرد: «فکر می‌کنم این لحظه‌ی مهمی در تاریخ بشر باشد، زمانی که ما باید تصمیم بگیرم. آیا روی برگردانیم یا اینکه آغوش باز کنیم و امنیت را با دیگران سهیم شویم. الان زمانی است که همه‌ی ما باید عمل کنیم»
همچنین عصام موزیسین مصری که در این قطعه در کنار هاروی می‌خواند و گیتار می‌نوازد می‌گوید: «من معتقدم همه‌ی انسان‌ها فارغ از اینکه چه کسی هستند و از کجا آمده‌اند می‌توانند آزاد باشند و در کنار هم در صلح زندگی کنند»
منافع حاصل از این پروژه که در بریستول و با کمکِ جان پریش، همکارِ قدیمی هاروی تولید شده به یک NGO لبنانی در بقاع اهدا شده است. قطعه‌ی صوتی این موزیک ویدئو ۹ جون مصادف با ۱۹ خرداد منتشر می‌شود.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top