چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
September 18, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


نوبخت: منابع افزايش يارانه اقشار ضعيف به راحتي قابل تامين است

۹ خرداد ۱۳۹۶       ۱۰:۱۸       6/20267     
 رئيس سازمان برنامه و بودجه با تاکيد بر اينکه يارانه توليد قطعا در سال 96 پرداخت مي شود درباره منابع لازم براي تحقق وعده انتخاباتي دولت مبني بر 5 برابر کردن سطح معيشت اقشار ضعيف گفت که اينها ارقام زيادي نيست و از محل بودجه و هدفمندي بدون افزايش قيمت حامل هاي انرژي به راحتي در يک دوره 4 ساله قابل تامين است.

پارس فارس/محمدباقر نوبخت ، درباره نحوه اجراي قانون هدفمندي در سال جاري گفت که در بودجه سال 96 تصريح شده که دولت از منابع هدفمندي يارانه ها براي افزايش مستمري خانواده هاي تحت پوشش، افزايش اشتغال و افزايش يارانه توليد استفاده کند. رييس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به افزايش يارانه اقشار ضعيف توضيح داد: اقشار کم درآمد توجه خاص دولت را در زندگي خود از سال جاري احساس مي کنند. وي يادآور شد: يارانه توليد قطعا در سال 96 پرداخت مي شود و توليدکنندگان مي توانند بر روي اين يارانه حساب کنند و برنامه هاي خود را بر اين پايه تنظيم کنند.محمدباقر نوبخت سخنگوي دولت در گفت‌وگويي ديگر با فارس در خصوص وعده انتخاباتي دولت مبني بر 5 برابر کردن سطح معيشت اقشار ضعيف اظهار داشت: اکنون يارانه و مستمري‌ اين قشر 3.4 برابر شده است. نوبخت درباره منابع لازم براي اجراي اين وعده هم توضيح داد که تعداد افرادي که جزو اقشار ضعيف هستند و مشمول طرح مي شوند حدود 10 تا 12 ميليون و حداکثر 15 ميليون نفر هستند. رئيس سازمان برنامه و بودجه تاکيد کرد: يعني ما به راحتي مي‌توانيم در يک دوره 4 ساله در يک دولت، اين کار را انجام دهيم، امسال يارانه اين قشر را سه برابر کرديم و مشکلي وجود ندارد و براي سال آينده هم مي‌توانيم اين مقدار را افزايش دهيم و به‌راحتي مي‌توانيم سه برابر ديگر هم کنيم. چون اينها ارقام زيادي نيست. اين کار از محل بودجه قابل انجام است. نوبخت در پاسخ به اين سوال که اين منابع قرار است از چه محلي تامين شود، گفت: اين منابع از محل هدفمندي است، قيمت حامل انرژي افزايش پيدا نخواهد کرد و موضوع هدفمندي را نيز بايد مديريت کنيم. اين اظهارات نوبخت در حالي است که طبق ماده 79 برنامه ششم توسعه، دولت موظف است با حذف يارانه ثروتمندان، منابع لازم براي افزايش يارانه اقشار ضعيف را تامين کند. اما دولت اوايل امسال بدون حذف افراد جديد(دولت طي سال 94 و 95 يارانه بيش از 3 ميليون نفر از افراد پردرآمد را حذف کرده بود )، يارانه اين اقشار را تا 3 برابر افزايش داد. علاوه بر اين دولت پيش از اين از کسري بودجه يارانه ها و سختي در تامين منابع يارانه اي سخن مي گفت و به خاطر اين سختي از شب پرداخت يارانه به شب مصيبت عظما تعبير کرده بود.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop