شنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۸
August 24, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


2.5 هکتار مرتع تنها جزیره ایرانی خزر سوخت

۸ خرداد ۱۳۹۶       ۱۶:۱۷       15/20210     
  فرماندار بندرترکمن از مهار و خاموش شدن آتش سوزی مقارن ظهر دوشنبه درجزیره آشوراده خبر داد و گفت: در این حریق 2.5 هکتار از اراضی مرتعی ،نیزارها و درختچه های این جزیره از بین رفته است.

 به گزارش پارس فارس عبدالحکیم فیروزی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت که با تلاش نیروهای مستقر در جزیره ونیروهای اعزامی و بکارگیری تجهیزات این آتش سوزی خاموش شد.
وی؛ علت احتمالی این آتش سوزی را سهل انگاری عوامل انسانی بیان کرد و افزود: دلیل بروز این حریق از سوی کارشناسان در دست بررسی است.
به گفته وی؛ این آتش سوزی درمجاورت ضلع شمال شرقی اردوگاه دانش آموزی جزیره آشوراده اتفاق افتاده است.
وی اضافه کرد: در نخستین دقایق بروز این آتش ماموران ادارات مستقر در آشوراده مانند دریابانی، حراست شیلات و محیط زیست اقدامات مهمی درکنترل حریق انجام داده و در ادامه با بسیج همه نیروها و امکانات، تجهیزات دستگاه های دست اندرکار مانند شهرداری، آتش نشانی و راهداری به جزیره منتقل و برای مهار و خاموش کردن آتش بکار گرفته شد.
فرماندار بندرترکمن اضافه کرد که هم اینک نیزدو دستگاه خودرو' آتش نشانی و تراکتور با تانکر آب' در محل برای جلوگیری از شعله ور شدن مجدد حریق مستقر است.
آشوراده تنها جزیره ایرانی خزر در 2 کیلومتری ساحل بندرترکمن از حدود دو دهه پیش به علت طغیان رود ولگا در روسیه که باعث بروز سیل در این جزیره شد، خالی از سکنه شده است اما به لحاظ وجود گونه های مختلف گیاهی و جانوری منطقه ای بکر محسوب می شود.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top