سه شنبه، ۲ مهر ۱۳۹۸
September 24, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


مجوز 30 مرکز دانشگاه علمی کاربردی لغو می شود

۷ خرداد ۱۳۹۶       ۱۲:۴۸       15/20065     
  معاون سنجش و نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه تا اردیبهشت ماه امسال 172 مرکز غیرفعال، شناسایی و حکم پایان همکاری داده شد، گفت: 30 مرکز دیگر نیز به سبب عدم احراز شرایط لازم شناسایی شده و مجوز آنها تا قبل از مهرماه امسال لغو می شود.

 به گزارش پارس فارس ، جواد حاتمی روز یکشنبه در نشست خبری اظهار داشت: پس از روی کار آمدن مدیریت جدید در دانشگاه جامع علمی کاربردی، مبحث کیفیت بسیار جدی شمرده شد و سرلوحه کاری تمام مدیران قرار گرفت.
وی گفت: بر همین اساس معاونت نظارت و سنجش در دانشگاه جامع علمی کاربردی شکل گرفت و این مرکز علمی تنها دانشگاه زیر مجموعه وزارت علوم است که دارای چنین معاونتی است.
معاون سنجش و نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: چهار دفتر با عنوان های نظارت و ارزیابی، صلاحیت های حرفه ای، آزمون و امور هماهنگی با استان ها در زیرمجموعه معاونت نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی فعالیت می کنند.
وی منطقه بندی مراکز در سطح کشور را از دیگر اقدامات صورت گرفته در دوران مدیریت جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی برشمرد و گفت:‌ اکنون 9 منطقه مراکز دانشگاه های جامع علمی کاربردی در سطح کشور شکل گرفته که مزیت های نسبی مناطق را شناسایی و به تناسب آن برنامه ریزی آموزشی می کنند.
حاتمی در ادامه در مورد دسته بندی مراکز نیز توضیح داد: این کار صورت گرفته و مراکز با استانداردهای بالا با عنوان سطح یک، شاخص متوسط ، سطح دو و مراکز کمتر از متوسط به عنوان دسته 3 نامگذاری شده اند.
وی اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی با بقیه مراکزی که نتوانند شاخصه هایشان را به حداقل های لازم ارتقا بدهند، قطعی همکاری خواهد کرد.
به گفته معاون سنجش و نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی، مرحله نخست دسته بندی مراکز این دانشگاه انجام شده و 621 مرکز در سراسر کشور دسته بندی شده اند.
وی افزود: با توجه به اینکه نیازمند بهسازی داده ها هستیم، بر همین اساس آنها را اعلام عمومی نخواهیم کرد اما بخش دوم سطح بندی تا آخر تیرماه انجام خواهد شد.
حاتمی ادامه داد: البته گزارش پایلوت این 621 مرکزی که ارزیابی شده تا هفته آینده به رئیسان مراکز استان ها ارسال خواهد شد اما حداقل پس از یک سال پردازش و راستی آزمایی، اطلاعات کامل را علنی خواهیم کرد.
وی خاطرنشان کرد: به طور قطع، نتایج نهایی دسته بندی های مراکز علمی کاربردی تا اردیبهشت ماه سال آینده اعلام خواهد شد تا دانشجویان آشنایی کاملی از پتانسیل های مراکز کسب کنند.
حاتمی در مورد اساسنامه های مراکز دانشگاهی نیز گفت: این اساسنامه ها به استان ها و مراکز ارائه شده تا تمامی هیات موسسان آن را تایید و امضا کنند و سپس به مرکز برگردانند.
معاون سنجش و نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: چنانچه هیات موسس مرکزی به این اساسنامه تمکین نکند همکاری خود را با آنها متوقف خواهیم کرد.
دانشگاه جامع علمی کاربردی بیش از هزار مرکز در سراسر کشور دارد که بیش از 450 هزار دانشجو در آنها مشغول به تحصیل هستند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top