شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
May 15, 2021
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


کشف فسیل های 7.2 میلیون ساله میمون های انسان نما

۲ خرداد ۱۳۹۶       ۱۲:۳۴       14/19648     
باستان شناسان موفق به کشف فسیل آرواره نسل میمون های انسان نما شدند که به ادعای محققان قدیمی ترین بقایای شناخته شده پیش از انسان بوده اند.

به گزارش پارس فارس به نقل از اسکای نیوز، با کشف این فسیل گمان می رود که آفریقا «گهواره بشریت » نیست و اروپا زادگاه نخستین انسان های اولیه بوده است.

پژوهشگران دانشگاه «توبینگن » در آلمان معتقدند این کشف می تواند تاریخ پیدایش بشر را تغییر دهد به عبارتی این فسیل ها متعلق به جد مشترکی بین شامپانزه و انسان هستند  که جزو انسان های اولیه به شمار می رفته اند. دو فسیل کشف شده در بلغارستان و یونان این فرضیه را به طور کامل تائید می کند.

با این کشف زادگاه نژآد بشر از آفریقا به اروپای مدیترانه تغییر خواهد کرد. به عبارتی سن فسیل های یافت شده در یونان و بلغارستان با سن حیواناتی چون زرافه و کرگدن در دشت های آفریقا برابری می کند.

«دیوید فرست » پروفسور دانشگاه تورنتو  کانادا در این باره گفت:« قدمت فسیل به ما این اجازه را می دهد که انسان های نخست را مختص منطقه مدیترانه بدانیم برخلاف آنکه همواره دشت های آفریقا زادگاه انسان های اولیه به شمار می رفت .این مطالعات زمان و مکان اولین گام های نوع بشر را با آنچه که تاکنون تصور می کردیم تغییر خواهد داد . این موجودات با نام علمی « گرائکوپیتئوس» شناخته شده اند که جد مستقیم انسان های اولیه به شمار می روند. مواد غذایی آنها اغلب پوشش های گیاهی دشتها بوده و به همین مینای دندان آنها بسیار ضخیم و پر قدرت بوده است تا بتوانند گیاهان سخت را به خوبی بجوند.»

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی