جمعه، ۱ شهریور ۱۳۹۸
August 23, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


تمام دست اندازهای پیش روی متقاضیان وام مسکن

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶       ۱۶:۱۴       14/19343     
مهمترین دغدغه کسانی که می خواهند با استفاده از وام اوراق تسهیلات مسکن خانه دار شوند، قیمت خرید بالای این اوراق است.

 به گزارش پارس فارس، در حال حاضر اگر میانگین قیمت خرید و فروش هر برگه اوراق تسه حاوی 500 هزار تومان تسهیلات را در بازار سرمایه 70 هزار تومان در نظر بگیریم و بدانیم متقاضی باید برای دریافت تسهیلات 60 میلیون تومانی مسکن به اضافه وام 10 میلیون تومانی جعاله روی هم 140 برگه خریداری کند، به این ترتیب می شود تخمین زد که حدود 10 میلیون تومان از کل سرمایه اش صرف خرید برگه های کاغذی می شود. حالا در نظر بگیرید که موفق به دریافت وام می شوید. در این صورت کسانی که از محل اوراق وام 60 میلیون تومانی می گیرند باید ماهانه یک میلیون تومان قسط بدهند. پیش از این هم حدود 10 میلیون از پول تان را بابت خرید اوراق خرج کرده اید و الان حدود 50 میلیون تومان وام دست تان را می گیرد. تا حالا از خودتان پرسیده اید که صرفه اقتصادی گرفتن وام مسکن با کمک اوراق تسهیلات چیست؟

 

تا به حال هیچ یکی از مدیران بانک مسکن پاسخ مناسبی به این پرسش نداده اند. آنها با این توجیه که یا فرد باید سپرده گذاری کند یا امتیاز فرد دیگری که سپرده نزد این بانک داشته و به ازای این مدت زمانی که پولش در بانک بوده، اوراق گرفته است را بخرد، تاکید می کنند که روش خرید و فروش امتیاز تسهیلات مسکن از محل اوراق بهترین حالت ممکن برای انتقال امتیاز تسهیلات مسکن است.

آنها با این توجه که منابع بانک مسکن محدود بود و توانایی پاسخ دادن به تمام تقاضاهای دریافت تسهیلات را ندارند، اعلام می کنند که متقاضیان می توانند از طریق خرید اوراق تسهیلات، از امتیاز دیگران بهره مند شوند. بنابراین پولی که متقاضی می دهد، به جیب بانک نمی رود ودر اختیار کسی قرار می گیرد که امتیاز این تسهیلات را با استفاده از سپرده گذاری در مدت طولانی به دست آورده است. همچنین نرخ اوراق را بانک تعیین نمی کند بلکه این عرضه و تقاضاست که نرخ اوراق را معین می کند.

فکر می کنید وام گرفتن از صندوق مسکن یکم راحت تر است؟ فکر کنید به عنوان یک زوج جوان پولی پس انداز کرده اید و می خواهید آن را به عنوان و دیعه نزد صاحبخانه بگذارید. از سوی دیگر پولی که بانک مسکن برای تشکیل حساب صندوق یکم و اعطای تسهیلات از آن محل مطالبه می کند، برای متقاضی فردی 40 و برای زوج ها 80 میلیون تومان است که معمولا زوج های جوان به راحتی امکان تهیه این مبالغ در کنار ودیعه مسکن را ندارند. همه این ها در کنار هم نشان می دهد برخلاف آنچه ممکن است در خبرها بشنود، خرید خانه با کمک انواع مختلف وام مسکن آنچنان ساده نیست.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top