جمعه، ۱ شهریور ۱۳۹۸
August 23, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


در آخرین مناظره نامزدهای ریاست جمهوری مطرح شد

جهانگیری:کاندیدا‌ها از سابقه خود نترسند/ قالیباف: شما پاداش‌های چند میلیاردی برای خود و همکارانتان تصویب کردید

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶       ۱۸:۰۵       27/18596     
این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای آینده برنامه دقیقی انجام گرفته و 10 کالای عمده که در قاچاق سهیم هستند مشخص شده تا با آن مبارزه شود.  

 

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پارس فارس، اسحاق جهانگیری در سومین مناظره انتخاباتی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری طبق قرعه کشی انجام شده پشت تریبون قرار گرفت و در پاسخ به این سوال که برنامه شما برای مقابله مؤثر با قاچاق کالا و کاهش و مدیریت واردات درراستای اقتصاد مقاومتی چیست؟ گفت: حتما یکی ازمهمترین سیاست‌‌هایی که در اقتصاد مقاومتی به آن توجه شده موضوع راه اندازی تولید داخلی است.
 
وی ادامه داد: تولید داخلی آسیب‌هایی دارد که یکی از مهمترین آن قاچاق کالا است که توسط کسانی انجام می‌گیرد که با استفاده از رانت‌ها می‌خواهند به اقتصاد داخلی ضربه بزنند و آن را از مسیر واقعی دور کنند.
 
این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: وقتی ما دولت را تحویل گرفتیم حدود 25 میلیارد دلار قاچاق کالا وجود داشت که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده به 12 میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است.
 
جهانگیری گفت: برای آینده برنامه دقیقی انجام گرفته و 10کالای عمده که در قا چاق سهم عمده دارند مشخص شده است و امیدواریم این بلیه را از اقتصاد ایران برطرف کنیم.
 
وی افزود: در یک دوره‌ای مسائل کشور به سمت شعار دادن رفت به همین دلیل قاچاق و فساد افزایش پیدا کرد واقتصاد کشور به سمت فروپاشی و سیاست خارجی به سمت تنش رفت. نمایندگان همین تفکرامروز با همان شعارها در صحنه حضور دارند. مردم باید دقت کنند که حرفهایی که کاندیداها می‌زنند چقدر قابل اجراست وا ین شعارها چقدر فریبنده و یا واقعی است.
 
این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  تصریح کرد:  آقای رئیسی یک ماه قبل از انتخابات گفتند می‌خواهم در خدمت امام رضا (ع) باشم و در مناظره قبلی جزو‌ه‌ای نشان دادند که شش ماه روی یک برنامه کار شده است اما متاسفانه تا این لحظه برنامه‌ای دیده نشده است.
 
جهانگیری گفت: کاندیداها از سابقه خود نترسند بگویند درقوه قضائیه و یا نیروی انتظامی بوده‌ایم و چه مقدار با فساد مبارزه کردیم. آقای رئیسی بیشترین سابقه را در قوه قضائیه (30 سال) دارد بگویند برای فساد چه کرده‌اند.هیچ کس به اندازه ایشان در این رابطه نمی‌تواند پاسخگو باشد چرا که یکی از مهمترین وظایف قوه قضائیه مبارزه با مفاسد اقتصادی است.
 
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی در نقد اظهارات جهانگیری گفت: پشتوانه برنامه من کارهای بسیاری است که در دانشگاه‌های مختلف انجام شده است از روزی که وارد انتخابات شدم از تجربیات و پژوهش‌های آنها استفاده کردم.
 
وی در رابطه با قاچاق کالا گفت: امروز 18 میلیارد قاچاق کالا داریم. این قاچاق در کجا تولید و از کجا وارد می‌شود. آیا ما می‌توانیم از ورود کالای قاچاق جلوگیری کنیم. بله دولتی که وزرایش در بخش خصوصی مسئولیتی نداشته باشند دستگاه اجرایی پرونده درست می‌کند و دستگاه قضایی رسیدگی می‌کند.
 
رئیسی ادامه داد: ما مدعی مبارزه با قاچاق کالا هستیم می شود 10 میلیارد قاچاق کالا را کاهش داد و شغل ایجاد کرد. باید مبادی ورودی کاملا کنترل شود.
 
در ادامه هاشمی طبا در نقد اظهارات جهانگیری گفت: برای کشوری که استقلال آن توسط مرزداران وشهدا تضمین شده است بسیار جای تأسف است که این تعداد کالای قاچاق وارد می‌شود.
 
این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  گفت: بنده اطلاعاتی را که فقط از یکی از روزنامه‌های خودمان کسب  کرده‌ام را می‌گویم که از 114 اسکله رسمی قاچاق وارد کشور می‌شود.
 
وی ادامه داد: تأکید برآن است که گمرک ایران مبادی خود را محکم کرده است واظهار بر این است که مناطق آزاد حداکثر رقمی که کالا وارد می‌شود حدود 450 میلیون دلار است. این 114 اسکله از آن کیست. چرا شناخته نمی‌شود و به مردم اعلام نمی‌شود.
 
در ادامه قالیباف در نقد اظهارات جهانگیری تصریح کرد: جناب جهانگیری اگر ما بحث 4 درصدی را می‌گوییم به این دلیل  است که چرا مبارزه با قاچاق و پیشگیری از آن نمی‌شود. اولین گام در مبارزه با قاچاق پیشگیری است. درشرایطی که حقوق یک کارگر 800 هزار تومان است و عقب ماندگی حقوق پیدا می‌کند اما وزرای دولت مثل جنابعالی پایه گذار حقوق نجومی می‌شوید.
 
وی ادامه داد: شما پاداش‌های چند میلیاردی برای خود و همکارانتان تصویب می‌کنید. در همین هفته گذشته وزیری که کار فرهنگی دارد واردات غیر قانونی انجام می‌دهد شما چطور می‌توانید از قاچاق پیشگیری کنید.
 
این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: آقای روحانی و جهانگیری وقتی شما نمی‌توانید امنیت سپرده گذاران مردم در کاسپین و میزان را فراهم کنید نمی‌توانید با قاچاق مقابله کنید چون وزرای شما مشغول کار تجاری و شخصی خودشان هستند.
 
قالیباف بیان کرد: وقتی شما کسی را می‌گذارید که مدیر بانک را او معلوم می‌کند و رقم 400 میلیارد تومان را بدون هیچ  گونه روالی در حساب دیگر جا به جا می‌کند طبیعتا قاچاق کالا اتفاق می‌افتد پیشگیری وظیفه شماست.
 
در ادامه میرسلیم در نقد اظهارات جهانگیری گفت: شما که می‌گویید آقای رئیسی برنامه ندارد خودتان  محل سوال هستید اول خود شما برنامه تان را اعلام کنید. 
 
وی اضافه کرد: موضوع 12 میلیارد قاچاق کالا موضوع ساده‌ای نیست بفرمایید این مسئله چه خسارتی به کشور وارد می کند و چه بلایی سر جوانان ما می‌آورد تا تکلیف روشن شود.
 
میرسلیم تصریح کرد: اوایل سال جاری چطور می‌شود ناگهان مسئولان گمرک شما متوجه می‌شوند که با وسایلی وجود دارد که می‌توانند جلوی قاچاق را بگیرند. در این 4 سال خواب بوده اند. 4 سال آزگار قاچاق تولید را بیچاره کرده . 
 
این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  گفت: برای ردگیری مالی چه راه حلی ارائه می‌دهید و چقدر مطمئنید به درستی این 12 میلیارد دلار و به قول آقای رئیسی مطمئنید که 18 میلیارد دلار نیست.
 
در ادامه روحانی در نقد اظهارات جهانگیری گفت: در مسئله قاچاق و مفاسد اولین توجه ما باید این باشد که به ریشه‌های مسئله بپردازیم چرا اصلا قاچاق به وجود می‌آید. اگر کیفیت تولید داخلی را بالا ببریم و رقابت آزاد ایجاد کنیم از این طریق می‌توان جلوی قاچاق را گرفت. روستاها مرزی ما باید تولید کننده و صادر کننده شوند تا جلوی قاچاق گرفته شود.
 
وی تصریح کرد: ما باید شفاف سازی کنیم و اجازه دهیم رسانه‌ها حرف بزنند. اگر رسانه‌ای یک  کلمه گفت املاک نجومی را به چه کسانی دادند او را دستگیر نکنیم باید دولت الکترونیک ایجاد کنیم. 
 
در ادامه جهانگیری در پاسخ به نقدهای سایر کاندیداها گفت: جناب آقای رئیسی هر سابقه کار و برنامه‌ای دارند تلفیق کنند و به اطلاع برسانند. اینکه قوه قضائیه رسیدگی می‌کند باز هم قاچاق اضافه می‌شود نشان می‌دهد قوه قضائیه ضعیف کار کرده است.
 
این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: دولت ایده آل شما قاچاق را به 25 میلیارد رساند و ما توانستیم آن را به نصف تقلیل دهیم.
 
وی گفت: آقای قالیباف شما عادت کردید مسائل خلاف را محکم بگویید اگر ثابت کنید بنده چند صد میلیون تومان پاداش دادم بقیه حرفهایتان را هم می‌پذیرم. شما راجع به حقوق‌های نجومی  می‌گویید اما دولت با حقوق‌های نجومی چه برخوردی کرد؛ تا اعلام شد با افتخار با آن مقابله کرد و به دیوان محاسبات گفت که پیگیری کنند.
 
جهانگیری تصریح کرد: شما در املاک نجومی چه کرده‌اید. 2200 میلیارد تومان املاک مردم را بخشیدید و آپارتمان 10 میلیاردی را با تخفیف 2 میلیارد تومان دادید. در ستاد مبارزه با مفاسد این موضوع مطرح شد و مجلس خواست تحقیق و تفحص کند جلویش را گرفتید چرا جلوی تحقیق و تفحص شورای شهر را گرفتید دادستان نیز اعلام کرد که به 59 مورد تخلف رسیده ام چرا کسی که موضوع را افشا کرد را گرفتید و سه ماه در انفرادی نگه داشتید با روحیه نظامی گری می‌خواهید مسائل را پیش ببرید. 
 
وی گفت: شما بیشترین تخلفات را در بانک شهر انجام دادید. موسسات اعتباری را شما ایجاد کردید می دانید بانک قوامین چه وضعیتی دارد و یا در بانک شهر چه می‌گذرد.
 
این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: بانک سرمایه که سهامش متعلق به شهرداری بود آن اتفاق افتاد  حالا شما مدعی فساد اقتصادی شدید حالا شما طرفدار 96 درصد و من طرفدار 4 درصد شدم.زمانی که مردم در اثر تحریم‌ها دنبال دارو می‌گشتند شما دربرج میلاد بستنی 400 هزار تومانی برای چه کسانی سرو می‌کردید. 
لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top