دوشنبه، ۱ مهر ۱۳۹۸
September 23, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


برجام ارتباط صادرات ایران را به ۴۰کشور دنیا احیا کرد

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶       ۰۰:۰۹       27/18382     
   معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه برجام توانست با کاهش ایران هراسی زمینه حضور سرمایه گذاران خارجی را در کشور فراهم کند، گفت: برجام ارتباط صادرات ایران را به ۴۰کشور دنیا احیا کرد.  

 

به گزارش پارس فارس به نقل از مهر، محمد خزاعی عصر سه شنبه در همایش تخصصی رونق تولید و صادرات استان سمنان به میزبانی سالن یادگار امام(ره) استانداری با بیان اینکه برجام توانست شرایط اقتصادی کشور را بهبود و از رکود و تورم خارج کند، ابراز داشت: دولت در شرایطی قرار داشت که تحریم کشورهای خارجی باعث شده بود تا از مراودات تجاری عقب مانده و تولیدات داخل کاهش و در نتیجه با رکود اقتصادی مواجه شویم که برجام توانست با رفع تحریم ها، ارتباط ایران را با سایر کشورها ارتقا دهد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته سه میلیارد و ۱۲۴ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی از طریق  سامانه های بانکی  در کشور ایجاد شد، افزود: واردات کشور در سال ۸۸ بیش از ۵۵ میلیارد دلار و صادرات ۲۵ میلیارد دلار بود که همین اختلاف فاحش واردات بر صادرات باعث منفی شدن تراز کشور به میزان ۳۰ میلیارد دلار شد که خوشبختانه بر اساس آمار بانک جهانی رشد اقتصادی ایران با یک میلیارد دلار در سال ۹۴برای نخستین بار مثبت شد.

معاون وزیر اقتصاد ضمن بیان اینکه مثبت شدن تراز کشور باعث ایجاد اعتماد سرمایه گذاران شد، ابراز داشت: طی سالهای اخیر سرمایه گذاری در مناطق آزاد در استان ها افزایش یافت که همین امر نشان می دهد پیش رفتن رشد اقتصادی در سال گذشته تا ۱۱.۶درصد حضور سرمایه گذارن خارجی را به دنبال داشت.

خزاعی با توجه به حساس بودن انتخابات ریاست جمهوری در شرایط فعلی کشور، تصریح کرد: انتخابات از مواردی است که دشمن برای رسیدن به اهداف خود روی آن متمرکز شده است و در این بین باید گفت ارائه آمارها به ویژه در بخش های اقتصادی باید مستند باشد چراکه رسیدن به قدرت با استفاده از آمار غلط تنها باعث دامن زدن به اختلافات و زمینه نفوذ دشمن را فراهم می کن که باید نسبت به آن هوشیار بود.

وی ضمن تاکید بر اینکه کیفیت تولید مهمترین شاخصه ای محسوب می شود که تولید کنندگان کالاها باید به آن توجه کنند، تصریح کرد: در راستای حمایت از تولید داخل و رونق اقتصادی باید کیفیت تولید کالا برای مصرف داخلی و صادرات یکسان باشد چرا که تا زمانی مردم به مطلوب بودن کالای ایرانی به باور نرسند نمی توان از آنها انتظار داشت که در بازارها به دنبال اجناس خارجی نباشند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top