دوشنبه، ۱ مهر ۱۳۹۸
September 23, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


رئیس اتاق تهران اعلام کرد؛

11 میلیارد یورو پس از برجام در ایران سرمایه گذاری خارجی انجام شده است

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶       ۱۱:۴۳       15/18156     
  رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران میزان سرمایه گذاری خارجی انجام شده در کشور پس از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) را 11 میلیارد یورو اعلام کرد.

 به گزارش پارس فارس، «مسعود خوانساری» روز دوشنبه در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری میان اتاق های بازرگانی تهران و وین در محل اتاق تهران افزود: با توجه به نیاز 50 میلیارد دلاری کشور، این میزان سرمایه گذاری کافی نیست اما در عین حال پیشرفت چشمگیری است.
وی حجم فعلی تجارت دوجانبه بین ایران و اتریش را سالیانه 377 میلیون یورو ذکر کرد و از روند افزایشی این تجارت خبر داد.
امروز یک تفاهمنامه همکاری میان اتاق بازرگانی تهران و وین امضا شد.
ایران و اتریش دارای روابط گسترده و قابل توجه اقتصادی و تجاری هستند. تحریم های ایران حجم مناسبات میان دو کشور را کاهش داد.
براساس آمارهای گمرک ایران، مبادلات ‏تجاری دو کشور از سال١٣٩٠ تا پایان ١٣٩٣ به دلیل این تحریم ها از ٨١٨ میلیون دلار به ٣١٢ میلیون ‏دلار کاهش یافت.
براساس این آمار از سال ١٣٩٠ تا چهار ماه منتهی به تیرماه 1394 حجم کل تجارت خارجی میان ‏ایران و اتریش، رقمی بالغ بر ٢ میلیارد و 258 میلیون دلار بوده که 98.2 درصد از آن مربوط به واردات ایران از اتریش ‏است. مهم ترین اقلام صادراتی ایران به اتریش شامل محصولات کشاورزی و مواد غذایی، غلات، میوه، سبزیجات، ‏داروهای گیاهی، فرش ‏دستباف، گلیم، قالیچه و... و مهم ترین اقلام وارداتی ایران از اتریش شامل ماشین آلات صنعتی، برقی و رایانه ای، لوازم خانگی، دستگاه های ‏گیرنده و فرستنده، ریل، وسایل و تجهیزات راه آهن، مواد شیمیایی، دارو و تجهیزات پزشکی و.... است.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop