پنجشنبه، ۲۲ آذر ۱۳۹۷
December 13, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


مدیر تولید انتشارات سروش:

دو روز قبل از افتتاحیه، هنوز خیلی از ناشران نمیدانستند جایگاهشان کجاست؟

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶       ۱۵:۴۷       2/18068     
 مدیرتولید انتشارات سروش در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار حوزه فرهنگ و هنر پایگاه خبری پارس فارس، با بیان این مطلب که اطلاع رسانی و روابط عمومی نمایشگاه بین المللی کتاب شهر آفتاب وظیفه خود را درست انجام نداده اند گفت: متاسفانه به دلیل نا هماهنگی هایی که در برگزاری نمایشگاه کتاب اتفاق میفته امسال جایگاه خوبی به سروش ندادند!

 به گزارش اختصاصی پایگاه خبری پارس فارس، حسین نظری مدیر تولید انتشارات سروش در گفت و گوی ویژه با خبرنگار پارس فارس ابتدا کمی درباره مشکلات امسال در نمایشگاه کتاب توضیح داد:

بسم الله الرحمن الرحیم

انتشارات سروش از آنجایی که قدیمی و صاحب نام هست و در حدود 50 سال قدمت داره! نام آشنا میان اصحاب کتاب،اصحاب فرهنگیست.

اما متاسفانه به دلیل نا هماهنگی هایی که در برگزاری نمایشگاه کتاب اتفاق میفته امسال جایگاه خوبی به سروش ندادند!

برای همین از لحاظ جایگاه کمی دور افتاده  و همچنین به علت اطلاع رسانی ها، در چند روز اول به مشکل خورده بودیم! خیلی از مراجعه کننده ها گفتند کلی گشتند تا غرفه مارو پیدا کردند ، حتی داخل پایگاه های اطلاع رسانی آدرس غرفه درست ثبت نشده بود!

کلی با مسئولین کلنجار رفتیم که آدرس ما در نمایشگاه، داخل سامانه درست ثبت شود، که حداقل مراجعه کننده آدرس دقیقی داشته باشد!

 

کمی در مورد بازتاب نشریات سروش در نمایشگاه بین المللی کتاب توضیح بدید!

 

چون اوایل نمایشگاه هست هنوز نمیشه درمورد بازتاب کلی نظر داد! آنچه که از برآورد صحبت هایمان با دوستان و ناشران دیگر صحبت میکنیم، هنوز اآن استقبال جدی اتفاق نیفتاده ، شاید یکی از دلایلش عدم تبلیغات وسیع چه داخل فضای مجازی، چه فضای عینی جایی مثل روزنامه ها و صدا و سیما منتشر نشده و یا اینکه ایراد از ارتباطات درون سازمانی و روابط عمومی نمایشگاه و موسسه است.

هنوز استقبال به اونطور که سال های گذشته داشتیم نبوده ، سال گذشته یه قسمی را به خاطر اینکه میخواستن بدونن نمایشگاه کتاب که در شهر آفتاب است میامدن و دیدن میکردن ، اما امسال خیلی از اونها بخاطر خیلی از مشکلاتی که براشون پیش اومد مثل پارکینگ ها ، بحث مترو ، بحث اتوبوس باعث شد امسال وقتی شنیدن داخل شهر آفتاب است ، نیامدن مخاطبین منجر به این بشه که استقبال و فروش کم بشه این ها چیز هاییست که باید برنامه ریزی دقیق داشته باشه خیلی از نمایشگاه های کتاب در سطح بین المللی برنامه های سالانه واسشون میچینن از امسال برای سال آیندشون همه برنامه ریزی هارو کامل انجام میدن.

امسال دو روز قبل از افتتاحیه، هنوز خیلی از ناشران نمیدانستند جایگاهشان کجاست؟ اصلا غرفه داریم یا نداریم!

امیدواریم بالاخره یه روز حل و فصل شود.

 

یعنی نقل مکان از مصلی به شهر آفتاب در بازتاب مردم تاثیر گذاشت؟

 

قطعا همینطور است، جایی مثل مصلی یا ساختمان سابق خود نمایشگاه در دسترس مردم بود و استقبال خیلی وسیع انجام میشد!

من سابقه ذهنیم این رو یادآوری میکنه وقتی از موسسه نمایشگاه میخواد انتقال پیدا کند مبحث اصلی مصلی بحث ترافیک بود و مشکلات دیگر...

اما از اون سال تا 8 سالی که نمایشگاه در مصلی برگزار میشد، اونجا بزرگراه های بزرگی احداث کردند تا همین مشکلات رو رفع بکنن.

نمیدانم دلیل این هزینه هنگفتی که اینجا اتفاق افتاده بدون بازدهی که میخواستند چه بود!

من خودم این چند روز سعی کردم با وسیله عمومی مسیر رو طی کنم مثل مترو ، و هنوز دچار مشکل همین امروز دو یا سه مترو داخل ایستگاه شاهد ایستادم تا به سمت شهر آفتاب بیاد!

بنده چون کارم اینه هرروز باید خودم رو برسونم اما مردم یک دفعه این مشکلات را میبینند دیگه اینجا نمیان یا میگن داخل انقلاب خرید میکنم یا به صورت اینترنتی خریدشون رو انجام میدن!

 

آیا چیدمان غرفه ها در نمایشگاه در جایگاه مناسبی انجام شد؟!

 

نه متاسفانه خیلی از بازدید کننده های خود ما که مشتری ثابتمان هستن و پیگیر انتشارات سروش، معترض به این هستند که اینجارا بد پیدا کردند و در مورد همکاران ما خودمان پاسخگوی این هستیم که مردم دنبال نشریه های مختلف میگردند از کدام راهرو بروند ، اینکه کجاست؟! و ...

هر سال اطلاع رسانی ها در نمایشگاه بسیار وسیع بوده اما امسال همچین خدماتی نبود!

سالای قبل من یادمه اتفاقی که می افتاد بچه های اطلاع رسانی جلیقه های رنگی تنشان بود  و تعدادشون زیاد بود قشنگ به چشم میامدند!

اما امسال با لباس های معمولی فقط یک اویز گردن دارند! اما چون این آویز گردن غرفه دارا، خبرنگاران و دیگر مسئولین است، به غرفه دار و به هرجایی که بتونن مراجعه میکنند و نکته اساسی که به ذهنم رسید!

به دلیل اینکه سروش ناشر قدیمی هستش ! همین حالا داخل قسمت کودک و نوجوان ما غرفه داریم.

متاسفانه همانطور که پارسال این اتفاق افتاد، امسال هم این اتفاق افتاد و همچنان داریم تقصیر رو میندازیم گردن اتفاق و قسمت !

این اتفاقات کاملا برنامه ریزی شدست ، تاریخ نمایشگاه ما ثبت شده ، اردیبهشت ماه هم زمان بارندگی هست!

وقتی همه ما این رو میدونیم تکرار هر سال آزار دهنده میشه!

البته تو نمایشگاه به غیر از سئول که سالن سازی مخصوص نمایشگاه انجام شده بود، داخل مصلی هم بدترین جا کودک و نوجوان بودن اینجا هم به همین شکل!

 

دقیقا سوال بعدی بنده هم در مورد بارندگی دو روز گذشته بود!

 

این اتفاق طبیعیست که کاملا قابل پیشبینی هست! چون پارسال هم بود و داخل ماه اردیبهشت ماه هم بودیم!

اصلا خود سالن رو که شما نگاه بکنید جالبه که تو زمان آفتابی بودنشم همه سالن ها دو تا پله میخوره میره پایین و از سطح زمین گود تره به هر دلیلی ناودون ها آب میگیره اون آب میاد پایین ، دو روز پیش هم یکی از دلایل اصلی همین بوده نه خود بارندگی ! ناودون ها گرفته و آب وارد غرفه ها شده ، باید کمی در مورد این ها فکر و عمل کرد ، از شعار بیایم بیرون ! شاید واقعا یک صدم از کل هزینه ای که اینجا انجام شد، بیاندیشیم و هزینه کنیم ! برای سالن های ما نباید این اتفاق بیفته حداقل سالن کودک و نوجوان!

 

انتشارات سروش با توجه به اینکه یک انتشارات نیمه دولتی هست، نمیتواند روی کتاب هایش قیمت بالایی بگذارد! همچنین داخل نمایشگاه 20% تخفیف دارد و بزودی اپلیکیشن های مناسبی در تمامی سنین برای مخاطبین این انتشارات عرضه خواهد شد.

سی امین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب (شهر آفتاب)

انتهای پیام/

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top