دوشنبه، ۱ مهر ۱۳۹۸
September 23, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


برلین به برجام متعهد می‌ماند

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶       ۲۰:۱۳       27/17977     
  معاونان وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال آلمان دیدار و گفت‌وگو کردند.    

 

به گزارش پارس فارس،مارکوس ادرر، معاون وزیر امور خارجه آلمان در دیدار روز شنبه خود با مجید تخت‌روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه ایران ضمن ارائه پیام تسلیت زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان خطاب به محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان به خاطر حادثه معدن آزادشهر، آمادگی آلمان برای ارائه هرگونه کمک فنی به ایران در این زمینه را اعلام کرد.

ادرر با اشاره به اینکه از زمان سفر دو سال قبل وزیر وقت اقتصاد و انرژی آلمان به ایران مجموعه گسترده‌ای از همکاری‌های اقتصاد و پروژه‌های مختلف بین دو کشور شروع شده است، گفت: ما مایل هستیم که روابط اقتصادی خود را با ایران تقویت کنیم.

او گفت: آلمان به توافق برجام متعهد خواهد ماند و تمام تلاش خود را برای پیشبرد مفاد آن به کار خواهد بست. 

معاون وزیر امور خارجه آلمان همچنین آمادگی آلمان برای همکاری در زمینه‌ها از جمله در حوزه مالی و بانکی را اعلام داشت. 

مجید تخت‌روانچی نیز در این ملاقات با اشاره به سابقه طولانی روابط خوب ایران و آلمان گفت: ما خواهان توسعه همه‌جانبه روابط خود با آلمان هستیم و انتظار داریم پروژه‌های اقتصادی که میان طرفین مورد توافق گرفته با جدیت بیشتری از سوی طرف‌های آلمانی پیگیری و مشکلات بانکی احتمالی سریعا برطرف گردد. 

در این دیدار بر ضرورت استمرار رایزنی مقامات سیاسی و پارلمانی دو کشور تاکید گردید. 

همچنین طرفین تحولات منطقه‌ای، به ویژه مسائل مربوط به سوریه و یمن را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

ادرر با مردود دانستن اقدامات نظامی جهت حل بحران‌های منطقه، تنها راه حل مسائل منطقه را سیاسی و از طریق گفت‌وگوهای دیپلماتیک دانست.

در این راستا، معاون وزیر امور خارجه آلمان سیاست کشورش در حمایت از تمامیت ارضی کشورهای منطقه و مبارزه با تروریسم و بی‌ثباتی در این کشورها را مورد تاکید قرار داد. 

تخت‌روانچی نیز با تشریح سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در حل بحران‌های منطقه، به ویژه آخرین تلاش‌های صورت گرفته در اجلاس آستانه تاکید کرد که ایران ثبات و برقراری صلح و امنیت در منطقه با محوریت مبارزه با تروریسم را در اولویت سیاست منطقه‌ای خود قرار داده است. 

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top