دوشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
September 16, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


خالد مشعل:

ترامپ می‌تواند در رابطه بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها تغییر ایجاد کند

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶       ۱۶:۳۴       27/17766     
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت که اگر دولت جدید آمریکا سیاست‌های قبلی خود را ادامه بدهد، نتایجی متفاوت از آنچه تاکنون به دست آورده، به دست نخواهد آورد.

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری پارس فارس، خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت که دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا می‌تواند در روند رابطه بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها تغییر ایجاد کند.

 

وی در گفتگو با شبکه سی‌ان‌ان، از جامعه جهانی خواست که بعد از اعلام سند سیاسی جدید حماس، از این فرصت استفاده کرده و با این جنبش با جدیت تعامل داشته باشند.

 

مشعل افزود: اگر دولت جدید آمریکا سیاست‌های قبلی را ادامه بدهد، نتایجی متفاوت از آنچه تاکنون به دست آورده، به دست نخواهد آورد.

 

اظهارات رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در حالی مطرح شده که یک منبع در وزارت خارجه آمریکا اخیرا گفته است که موضع واشنگتن در قبال جنبش حماس پس از رونمایی از سند جدید این جنبش، تغییری نکرده و واشنگتن همچنان حماس را یک سازمان تروریستی می‌داند.

 

وزارت خارجه آمریکا در اکتبر 1997 حماس را در فهرست تروریسم بین‌الملل قرار داد.

 

جنبش حماس، دوشنبه سند سیاسی جدیدی را در 42 بند منتشر کرد که در آن سیاست‌های کلی این جنبش تشریح شده است. در این سند، برپایی کشور مستقل فلسطین در مرزهای 1967 به عنوان یک توافق ملی، مورد تاکید قرار گرفته است.

 

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که به آمریکا سفر کرده است، امروز چهارشنبه، برای اولین بار پس از روی کارآمدن دونالد ترامپ با وی دیدار و گفتگو می‌کند.

 

این در حالی است که فوزی برهوم سخنگوی جنبش  حماس گفته بود که ما به هیچ‌ عنوان به تحقق دستاوردی برای ملت فلسطین در دیدار محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان با دونالد ترامپ رئیس‌‌جمهور آمریکا چشم ندوخته‌ایم.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاههمچنین ببینید

اشتراک گذاریTop