سه شنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۷
December 11, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


پنس:

همه گزینه‌ها علیه کره شمالی روی میز است

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶       ۱۹:۰۷       27/17558     
 معاون رئیس‌جمهور آمریکا بدون اشاره به اقدامات تحریک آمیز واشنگتن در شبه جزیره کره گفت: دوران صبر راهبردی ما تمام شده است؛ برای مقابله با کره شمالی تمام گزینه ها روی میز است.    

 

به گزارش خبرگزاری پارس فارس، «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا امروز در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «سی بی اِس» به اظهارنظر پیرامون مواضع «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور درباره کره شمالی پرداخت.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا بدون اشاره به اقدامات تحریک آمیز واشنگتن در شبه جزیره کره اعلام کرد: دوران حساسی در منطقه ایجاد شده است. همانطور که رئیس جمهور نیز گفته است، تهدید امنیتی برای متحدانمان با برنامه هسته ای و موشکی کره شمالی ایجاد شده است.

«مایک پنس» ادامه داد: با کشور چین درباره برنامه هسته ای کره شمالی همکاری می کنیم. رئیس جمهور ترامپ نیز گفته است که با همکاری چین باید به انزوای دیپلماتیک کره شمالی شدت بخشیم.

وی افزود: وزیر خارجه آمریکا نیز پیشتر تأکید کرد که چین باید برای حل موضوع کره شمالی بیشتر تلاش کند.

«مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر تهدید کرد: دوران صبر راهبردی ما تمام شده است؛ برای مقابله با کره شمالی تمام گزینه ها روی میز است.

شایان ذکر است، در هفته های گذشته و همزمان با اعلام خبر اعزام ناوگروه آمریکایی «کارل وینسون» به بخش غربی اقیانوس آرام در  مجاورت شبه جزیره کره، رسانه دولتی کره شمالی به واشنگتن هشدار داد که پیونگ یانگ در صورت مشاهده هرگونه نشانه ای دال بر تجاوز آمریکا، این کشور را هدف حمله اتمی خود قرار خواهد داد.

 کره شمالی اوایل اسفند ماه سال گذشته نیز با شلیک چند فروند موشک بالستیک به آزمایش موشکی جدیدی اقدام کرده بود.

شورای اروپا نیز دوشنبه ۹ اسفندماه سال پیش با انتشار بیانیه ای از تصمیم خود برای تمدید و وضع برخی تحریم ها علیه کره شمالی بر اساس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل علیه پیونگ یانگ خبر داد.

در متن این بیانیه آمده بود: امروز در ۲۷ فوریه سال ۲۰۱۶، این شورا با اتخاذ برخی تدابیر قانونی به وضع تحریم های سخت گیرانه تری علیه کره شمالی پرداخته است. تحریم های اعمالی اتحادیه اروپا به محدودیت های بیشتری علاوه بر قطعنامه ۲۳۲۱ شورای امنیت مصوب ۳۰ نوامبر سال ۲۰۱۶ می پردازد.

در این راستا، خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) نهم سپتامبر سال گذشته میلادی اعلام کرده بود: آزمایش کره شمالی اجازه دستیابی به پتانسیل توان هسته ای و ویژگی های یک کلاهک هسته ای استاندارد که از توان نصب بر موشک های راهبردی بالستیک برخوردار باشد را به این کشور داده است.

اعلام این خبر باعث شد تا موجی از انتقادها علیه «پیونگ یانگ» آغاز و غرب به سرکردگی آمریکا وضع تحریم هایی را علیه کره شمالی در دستور کار خود قرار دهد.

این در حالی است که مذاکرات شش جانبه درباره برنامه هسته ای کره شمالی در سال ۲۰۰۹ با کارشکنی های متعدد آمریکا به شکست انجامید.

 کره شمالی بارها اعلام کرده است که برنامه موشکی و هسته ای این کشور، به منظور مقابله با تهدیدات آمریکا و متحدانش علیه «پیونگ یانگ» به انجام رسیده است.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop