دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸
October 21, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


بیشترین کاهش هفتگی قیمت نفت در ۱ ماه گذشته رقم خورد

۲ اردیبهشت ۱۳۹۶       ۱۱:۲۸       0/16818     
قیمت نفت روز جمعه بیش از دو درصد کاهش یافت و بیشترین کاهش هفتگی در طی بیش از یک ماه گذشته را به ثبت رساند.

 به نقل از رویترز، مشاهده شواهدی بیشتر از این واقعیت که تولید نفت و رشد ذخایر نفت خام آمریکا در حال خنثی کردن تلاش های اوپک برای کاهش مازاد عرضه جهانی نفت است موجب شد تا قیمت نفت روز جمعه بیش از دو درصد کاهش یابد و بیشترین کاهش هفتگی در طی بیش از یک ماه گذشته را به ثبت برساند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با یک دلار و 3 سنت، معادل 2 درصد کاهش به 51 دلار و 96 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز یک دلار و 9 سنت، معادل 2.2 درصد کاهش یافت و به 49 دلار و 62 سنت رسید.

در این هفته، قیمت نفت برنت 7 درصد کاهش داشت، در حالی که نفت خام آمریکا کاهش 6.7 درصدی را تجربه کرد. این بیشترین کاهش قیمت هفتگی هر دو شاخص نفتی از هفته منتهی به 10 مارس تاکنون است.

بسیاری در بازار نفت همچنان انتظار دارند که کشورهای عضو اوپک توافق کاهش تولید را برای یک دوره شش ماهه دیگر تمدید کنند. روز جمعه یک کمیته فنی متشکل از تولید کنندگان عضو و غیر عضو اوپک پیشنهاد کردند که توافق کاهش تولید در نشست 25 می در وین تمدید شود.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه نگفته که آیا کشورش به تمدید توافق وفادار خواهد بود یا نه. وی گفته میزان ذخایر نفتی جهان در حال کاهش است.

بجارنه شیلدراپ، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت، من انتظار ندارم اوپک توافق کاهش تولید را تمدید کند، زیرا این اقدام اوپک را در برابر نفت شیل آمریکا آسیب پذیرتر خواهد کرد.

میزان تولید نفت آمریکا که قبلا به بالاترین رقم ز اوت 2015 رسیده بود، احتمالا همچنان به روند افزایشی خود ادامه می دهد. شرکت های حفاری نفتی آمریکا برای چهاردهمین هفته متوالی تعداد سکوهای حفاری خود را افزایش داده اند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top