دوشنبه، ۱ مهر ۱۳۹۸
September 23, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد آغاز فاز دوم ساماندهی سهم عدالت از 30 فروردین/مشمولان شماره شبا بدهند

۲۷ فروردین ۱۳۹۶       ۱۲:۴۶       0/16546     
رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی در اولین نشست خبری خود در سال ۱۳۹۶، گفت که مشمولان سهام عدالت باید حسابی دارای کد شبا به نام خود باشند و حتی والدین مشمولان صغیر هم ‌نمیتوانند برای فرزند خود شماره حساب خودشان را بدهند.

به گزارش پارس فارس، معاون وزیر اقتصاد در خصوص مشارکت مردم در ساماندهی سهام عدالت گفت: پس از مراسم رونمایی از سهام عدالت در سالن اجلاس سران که ما پذیرای ۴۹ میلیون نفر سهام‌دار بودیم، ۲۶.۵ میلیون نفر غیرتکراری به سامانه اینترنتی سهام عدالت مراجعه کردند.

وی افزود: باتوجه به ۲ میلیون سهام‌دار متوفی که توانایی حضور در سامانه برای وراث آنها در نظر گرفته نشد، مشارکت ۵۳ درصدی مردم در سامانه اینترنتی، رکورد ارتباط بین جامعه هدف با یک سازمان دولتی در ایران یا حتی دنیا زده شد.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی در ادامه به میزان مشارکت گروه‌ها پرداخت و اظهار کرد: در میان گروه‌ها، روستائیان و عشایر با ۷۰ درصد مشارکت بیشترین حضور در سامانه را ثبت کردند به دنبال آنها اعضا کمیته امداد و نهادهای حمایتی با ۶۳ درصد، کارگران فصلی با ۵۱ درصد و کارمندان و بازنشستگان دولتی با ۳۱ درصد در این طرح ملی مشارکت کردند.

پوری‌حسینی اضافه کرد: تراکنش در میان استان‌ها هم مورد بررسی قرار گرفت، در این زمینه ایلام با ۸۵ درصد، صدرنشین حضور در سامانه و نظارت صورت‌ حساب‌های مالی است. استان‌های کردستان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویراحمد و لرستان در پی آن در زمره بیشترین مشارکت‌ها در سامانه سهام عدالت قرار دارند.

وی ادامه داد: کمترین مشارکت به استان تهران با ۱۹ درصد مشارکت رسید که این نشان می‌دهد جامعه هدف سهام عدالت مشمولین در استان‌های محروم هستند.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی استان یزد، اصفهان، قم و سیستان و بلوچستان با حدود ۲۰ درصد در زمره کمترین استان‌های مشارکت‌کننده اعلام کرد.

معاون وزیر اقتصاد افزود: تا به امروز هیچ گزارشی مبنی بر صورت حساب معیوب نداشته‌ایم و سازمان خصوصی‌سازی در نهایت امانت‌داری و دقت این گزارشات را ارائه کرده است.

وی در خصوص مشارکت نقدی و آورده نقدی سهامداران با خرید باقی سهام گفت: تا کنون حدود ۲ میلیون نفر از ۴۷ میلیون نفر، قبض دریافت کرده‌اند و رقمی در حدود ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان دریافت شده است.

پوری‌حسینی در ادامه به فاز دوم ساماندهی سهام عدالت اشاره و بیان کرد: از ۳۰ام فروردین ماه فاز دوم آزاد سازی سهام عدالت اجرا می‌شود. از این رو با توجه به برگزاری مجامع شرکت‌ها به دنبال گرفتن حساب دارای کد شبا از مشمولین هستیم که این سود را به حساب هر فرد واریز کنیم.

معاون وزیر اقتصاد تاکید کرد: برخلاف یارانه که به حساب سرپرست خانواده واریز می‌شود، سود سهام عدالت تنها به حساب خود مشمول واریز می‌شود.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop