چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
September 18, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


افزایش قیمت جهانی نفت متوقف شد

۲۴ فروردین ۱۳۹۶       ۱۲:۲۴       0/16482     
بهای معاملات نفت خام در بازار جهانی روز پنج شنبه تحت تاثیر تداوم رشد تولید آمریکا که نگرانیها نسبت به اشباع عرضه جهانی را برانگیخت، برای دومین روز کاهش یافت.

به گزارش پارس فارس، نفت برنت که قیمت پایه بازار بین المللی است، چهار سنت یا ۰.۱ درصد کاهش یافت و در ۵۵.۸۲ دلار در هر بشکه معامله شد. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه تا رکورد ۵۶.۶۵ دلار صعود کرده بود اما پس از انتشار آمار ذخایر نفت خام آمریکا در قیمت پایین‌تری بسته شد.

نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۵ سنت یا ۰.۱ درصد کاهش، به ۵۳.۰۶ دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته پیش از اینکه عقب نشینی کند، تا سطح ۵۳.۷۶ دلار پیش رفته بود.

معامله گران به آمار مقدماتی تولید نفت آمریکا در گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی آمریکا متمرکز شده اند که نشان می‌دهد تولید داخلی این کشور همچنان رو به افزایش است. این گزارش همچنین نشان داد ذخایر نفت در کاشینگ اوکلاهاما، در هفته گذشته ۲۷۶ هزار بشکه افزایش یافت.

طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته بدنبال کاهش ۷۱۷ هزار بشکه ای واردات، ۲.۲ میلیون بشکه کاهش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، نفت برنت و نفت خام آمریکا در روزهای اخیر پس از انتشار اخباری که از تمایل عربستان سعودی برای ادامه اجرای توافق کاهش تولید در نیمه دوم سال میلادی جاری حکایت داشت، افزایش پیدا کرده بودند.

اوپک و سایر تولیدکنندگان شامل روسیه در نوامبر سال ۲۰۱۶ موافقت کردند با هدف حمایت از قیمتها، تولیدشان را در نیمه اول سال ۲۰۱۷ به میزان ۱.۸ میلیون بشکه در روز کاهش دهند با این همه بهبود تولید نفت شیل آمریکا روند رشد قیمتها را محدود کرده است.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top