سه شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
September 17, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


اولین شتابگر ملی در قزوین آماده بهره‌برداری است

۱۶ فروردین ۱۳۹۶       ۰۹:۲۷       0/16321     
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: نخستین شتابگر ساخته‌شده به دست دانشمندان کشور با عنوان مرکز پرتودهی صنعتی (رودترون) در قزوین آماده بهره‌برداری است و در ماه جاری شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

به گزارش پارس فارس، علی فرخزاد در نشست هماهنگی افتتاح مرکز پرتودهی صنعتی قزوین اظهار کرد: برای راه‌اندازی فاز نخست این مجموعه 500 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

این مسئول در ادامه بابیان اینکه در ماه جاری با حضور مسئولان کشوری شاهد بهره‌برداری از این طرح خواهیم بود، افزود: همکاری دستگاه‌های خدمات رسان استان برای آماده‌سازی و تکمیل این طرح فناورانه و علمی قابل‌تحسین بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین اضافه کرد: با راه‌اندازی این طرح می‌توان شاهد ارائه خدمات نوینی حوزه کشاورزی، صنعت و پزشکی کشور ارائه کند.

وی در پایان یادآور شد: برای ساخت و استقرار مرکز پرتودهی صنعتی که به دست دانشمندان و مهندسان داخلی ساخته‌شده، در فاز اول 6 هکتار زمین در نظر گرفته‌ شده است.

فرخزاد تصریح کرد: با بهره‌برداری از این مرکز 50 فرصت شغلی مستقیم و 300 فرصت شغلی غیرمستقیم ایجاد و زمینه برای فعالیت‌های علمی محققان و پژوهشگران چهار استان کشور فراهم می‌شود.

وی یادآور شد: با راه‌اندازی این مرکز می‌توان خدمات متنوعی را به بخش صنعت، کشاورزی و پزشکی ارائه داد که به‌عنوان نمونه یکی از آن‌ها افزایش زمان نگهداری محصولات و پیشگیری از بروز آفت در آن‌ها است که می‌تواند صادرات کالاهای کشور به خارج را تسهیل کند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاههمچنین ببینید

اشتراک گذاریTop