دوشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۷
January 21, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


منافع همگان در رعایت برجام است

۱۹ بهمن ۱۳۹۴       ۱۲:۳۰       2/15746     

اخبار سیاسی

خبررسانی چشم انداز پارس:  وزیر امور خارجه منافع همگان را در رعایت برجام دانست و گفت: ما باید هوشمندانه و هوشیارانه اقدامات طرف مقابل را رصد کنیم، باید اطمینان حاصل کنیم که طرف مقابل بویژه جناح هایی که به دنبال تنش و درگیری هستند، قادر نباشند که اجرای برجام را با مشکل رو به رو کنند.

 به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی چشم انداز پارس؛  محمدجواد ظریف  ضمن اعلام این مطلب  در حاشیه مراسم تجلیل از خانواده های شهدای هسته ای، افتخارآفرینان برجام در جمع خبرنگاران به سوالی به ذکر مهم ترین خاطره خود از مذاکرات هسته ای پرداخت و افزود: مهمترین خاطره ای که همه ما داریم، میزان همدلی و همبستگی اعضای شرکت کننده در مذاکرات است، این افتخار نصیب من شد که با دوستانی در این مذاکرات همکاری داشته باشم که همه فقط برای اعتلای نام ایران و کمک به بهبود شرایط کشور و مردم در این صحنه حضور پیدا کرده بودند. وی در ادامه از همه کسانی که در این مذاکرات حضور داشتند تقدیر و از آن هایی که امروز شاهد حضورشان در این جمع نیستیم هم تشکر کرد و اظهار داشت: از آقای رئیس جمهور که بیشترین حمایت ها را از تیم مذاکره کننده داشت و نیز مقام معظم رهبری که ما همواره وامدار حمایت ها و هدایت های ایشان هستیم تشکر و قدردانی می کنم. وزیر امور خارجه درباره میزان پایبندی طرف مقابل به اجرای تعهدات خود در برجام اضافه کرد: برجام معادله و توافقی مبتنی بر رفع نگرانی های تمام طرف هاست، به همین دلیل منافع همگان در این است که برجام را رعایت کنند. ظریف افزود: با توجه به این که برای بدست آمدن توافق هسته ای 30 ماه مذاکره انجام گرفته است، عقل حکم می کند که به طرف هایی که همه روش های دیگر را برای فشار به مردم ایران امتحان کردند و پاسخی از آن ها نیافته اند، حال که از طریق مذاکره توانسته اند به یک راه حل برسند، از این نتیجه مذاکراتی استفاده کنند. وی تاکید کرد: ما باید هوشمندانه و هوشیارانه اقدامات طرف مقابل را رصد کنیم، باید اطمینان حاصل کنیم که طرف مقابل بویژه جناح هایی که به دنبال تنش و درگیری هستند، قادر نباشند که اجرای برجام را با مشکل روبرو کنند. رئیس دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: رصد اقدامات طرف مقابل در هیأت نظارت بر برجام انجام خواهد شد، ان شاءالله ما نیز در خدمت این هیأت هستیم و هر کجا که لازم باشد پیگیری های مورد نیاز را انجام خواهیم داد.
لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top