یکشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۷
October 21, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


شخصیت هایی همچون ظریف باید تکثیر شوند

۱۸ بهمن ۱۳۹۴       ۱۶:۰۳       2/15701     
خبررسانی چشم انداز پارس: رئیس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران بر پرهیز از شناخت جهان بر اساس انگاره های ذهنی تاکید کرد و گفت: می خواهیم در منازعه بین المللی شخصیت توانمندی همچون دکتر ظریف کار را پیش ببرد اما مدرسه ای نداریم تا چنین شخصیت هایی تکثیر شوند.

اخبارسیاسی

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی چشم انداز پارس،حجت الاسلام و المسلمین سید سعید رضا عاملی در مراسم بزرگداشت و تودیع محمد مرندی رئیس پیشین دانشکده مطالعات جهان، روشنفکری را سرمایه و منبع بزرگ فکری ذکر کرد و گفت: گاهی این سرمایه دچار اختلال می شود و نمی تواند منافع ملی را از منافع جناحی تشخیص دهد. وی با اشاره به حضور خود در دانشکده مطالعات آمریکای مسکو اظهار داشت: در این مرکز بودجه و اعتبارات، برنامه نظامی،آلترناتیوهای ریاست جمهوری،برنامه توسعه و پیشرفت آمریکا با راهبرد رقابتی و تهاجمی مورد بررسی قرار می گیرد. رئیس دانشکده مطالعات جهان، راهبردهای محافظه کارانه و دفاعی را دیگر نظام راهبردی عنوان کرد و گفت: فضای دانشگاهی باید معطوف به حل مسئله بوده و راهبرد داشته باشد، امروز مسئولیت پذیری مسئله مهمی است، کشورها مسئولیت اجتماعی را تعریف می کنند و اشخاص را بر اساس آن ارزیابی می کنند. عاملی افزود: شخصیت هایی مثل دکتر مرندی خودکار هستند و وظایف خود را انجام می دهند. وی هدف از راه اندازی دانشکده مطالعات جهان را فهم جهان عنوان کرد و گفت: امروز بدفهمی زیادی درباره جهان داریم و همین بد فهمی است که کاری می کند امیرالمومنین(ع) در محراب به شهادت می رسند و درباره او می گویند مگر امیرالمومنین(ع) نماز می خواند. رئیس دانشکده مطالعات جهان ادامه داد: صحنه و رسانه فضایی تولید می کنند که صد درصد با واقعیات اختلاف دارد و ما نمی خواستیم فقط از طریق رسانه و انگاره های ذهنی دنیا را بشناسیم بلکه می خواستیم دنیا را آن طور که هست، بشناسیم. عاملی ضمن اشاره به هزینه های کلان صرف شده در تجارت جنگ در جهان و نقش آن در ایجاد بدفهمی نسبت به دیگران گفت: ما حتما باید نگاه راهبردی داشته باشیم و در حوزه فرهنگ کار کنیم، زمان اقتصاد و سیاست مرکزی به پایان رسیده و فرهنگ محوری اصل شده و فرد اهمیت یافته است و این در حالی است که برخی فرهنگ را شوخی می گیرند. وی افزود: هدف از راه اندازی این داشکده این بود تا اختلال ایجاد شده را در این زمینه برطرف کنیم، در حالی که دانشگاه تهران 13 دانشکده دارد و هیچ دانشگاهی این ظرفیت را ندارد اما ما محل مراجعه نیستیم. رئیس دانشکده مطالعات جهان، محیط زیست، انرژی، غذا و جنگ و صلح را از موضوعاتی ذکر کرد که مطالعات جهان باید به آن بپردازد و گفت: در حالی که جهانی شدن یکی از نیازها و محورهای مطالعات جهان است. با این حال ما آمادگی داریم مطالعات جهانی شدن را راه بیندازیم. عاملی ادامه داد: ما قصد داشتیم از آقای دکتر ظریف در دانشگاه تهران به عنوان کسی که از حریم جمهوری اسلامی دفاع کرد و خون شهدا را همواره مد نظر داشته و در مسیر راهبردی تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب، دقیقا عمل کرده است، تقدیر صورت بگیرد. رئیس دانشکده مطالعات جهان اضافه کرد: گفتیم که ایشان در چنین مراسمی حضور نخواهد یافت امروز از این بهانه استفاده می کنیم و از ایشان تقدیر می کنیم. به گزارش ایرنا در پایان این مراسم از محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و محمد مرندی رئیس سابق دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران تقدیر شد.
لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top