جمعه، ۶ خرداد ۱۴۰۱
May 27, 2022
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


ازدواج بکنید خیلی هم عالی ولی فکر وام نباشید.

۵ بهمن ۱۴۰۰       ۱۰:۲۱       15279/141692        ۹۰۹۲ بازدید
میگن پول خونه و ازدواج خودش جور میشه!!! ولی گویا امسال نه

شاهین انصافی


خبرنگار ثابت

دولت در بودجه سال ۱۴۰۱ مبلغ وام ازدواج را مشخص نکرده است. متقاضیان می‌گویند سامانه ثبت‌نام وام ازدواج بسته است و مجلس هم می‌گوید امسال هر چه گشتیم وام ازدواج را در بودجه سال آینده پیدا نکردیم. سرنوشت وام ازدواج چه می‌شود، سال آینده وام ازدواج پرداخت نمی‌شود?نید:

#ارز دیجیتال

پیش بینی بورس

آمار کرونا

تجارت‌نیوزاقتصاد کلان

 

yektanet.com

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

سال آینده وام ازدواج پرداخت نمی‌شود؟ /سامانه وام ازدواج بسته شد!

بانک و بیمه

۵ بهمن , ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۰

1

2 دقیقه

سال آینده وام ازدواج پرداخت نمی‌شود؟ /سامانه وام ازدواج بسته شد!

دولت در بودجه سال ۱۴۰۱ مبلغ وام ازدواج را مشخص نکرده است. متقاضیان می‌گویند سامانه ثبت‌نام وام ازدواج بسته است و مجلس هم می‌گوید امسال هر چه گشتیم وام ازدواج را در بودجه سال آینده پیدا نکردیم. سرنوشت وام ازدواج چه می‌شود، سال آینده وام ازدواج پرداخت نمی‌شود?

 

 

yektanet.com

به گزارش تجارت‌نیوز، دولت هر سال مبلغ وام ازدواج را در بودجه تعیین می‌کرد. اما امسال هیچ رقمی برای این وام اعلام نشده است. احسان قاضی‌زاده هاشمی، عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: امسال هر چه گشتیم در بودجه وام ازدواج را پیدا نکردیم. چون دولت وام ازدواج را در بودجه سال آینده حذف کرده است.

 

آیا وام ازدواج حذف شده است؟

دولت هر سال در لایحه بودجه مبلغ وام ازدواج را مشخص می‌کرد. اما امسال در بودجه فقط به پرداخت وام ازدواج اشاره شده و مبلغ آن مشخص نیست. یعنی دولت قصد دارد مانند هر سال وام ازدواج را بپردازد، اما مبلغ آن را مشخص نکرده تا دستش برای پرداخت مبلغ آن باز باشد.

چون سال‌های قبل، مبلغ و میزان افزایش وام ازدواج یکی از چالش‌های اساسی میان دولت و مجلس بود. دولت و بانک‌ها موافق عدم افزایش وام ازدواج بودند اما مجلس بر این مساله تاکید داشت و اصولا تصمیم مجلس اجرا می‌شد.

اما امسال با توجه به مشکلات کسری بودجه و شرایط خاص بانک‌ها، دولت نمی‌خواهد مبلغ وام ازدواج سال ۱۴۰۱ افزایش چندانی داشته باشد و می‌خواهد تصمیم‌گیری درباره مبلغ وام ازدواج سال آینده با خودش باشد. اما مجلس مانند هر سال خواستار افزایش مبلغ وام ازدواج است.

این نکته را هم احسان قاضی‌زاده عنوان کرده است و هم رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس.

وام ازدواج ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیونی؟

قاضی‌زاده هاشمی گفته: مجلس قطعا وام ازدواج را احیا می‌کند. پیام‌های زیادی درباره احیای وام ازدواج به خود من رسیده است.

همچنین چندی قبل هم رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرد پیشنهاد این کمیسیون برای وام ازدواج ۱۴۰۱، وام ۱۵۰ و ۲۵۰ میلیون تومانی است. او گفته بود قرار است مبلغ وام ازدواج سال‌آینده به گونه‌ای تعیین شود که یک زوج بتوانند در مجموع ۳۰۰ میلیون تومان دریافت کنند.

گفته‌ای که نشان می‌داد پیشنهاد این کمیسیون افزایش مبلغ وام ازدواج از ۷۰ به ۱۵۰ میلیون تومان است. کمی بیشتر از دو برابر افزایش! البته پیشنهاد این کمیسیون برای وام ازدواج زوجینی که زیر ۲۳ و ۲۵ سال سن داشته باشند، وام ۲۵۰ میلیون تومانی بود. این در حالی است که مبلغ وام ازدواج سال ۱۴۰۰ برای این گروه، ۱۰۰ میلیون تومان بود و پیشنهاد کمیسیون اجتماعی مجلس افزایش ۲٫۵ برابری این رقم در سال آینده است.

هنوز ابهامات زیادی درباره وام ازدواج سال آینده وجود دارد. اینکه مبلغ وام چقدر می‌شود و آیا قرار است بازپرداخت آن افزایش پیدا کند و تعداد ضامن‌ها کمتر شود یا نه؟ تنها نکته‌ مشخص این است که دولت حتما سال آینده هم مانند امسال وام ازدواج را پرداخت می‌کند. اما مبلغ آن مشخص نیست.

از طرفی ممکن است متقاضیان مجبور شوند مدت زیادی در صف دریافت وام ازدواج بمانند. چون آنگونه که برخی از متقاضیان وام ازدواج خبر داده‌اند سایت ثبت‌نام و تعیین شعبه دریافت وام ازدواج بسته شده و افراد برای ثبت‌نام به سامانه دسترسی ندارند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی