جمعه، ۶ خرداد ۱۴۰۱
May 27, 2022
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


پوشش عایق حرارتی بر مبنای علم نانو

۲۷ دی ۱۴۰۰       ۱۹:۴۱       2/141629     
 این محصول یک محصول های‌تک است که این تکنولوژی را چند کشور در دنیا در حال عرضه هستند و جندین کشور در حال رنگ سازی ، این محصول را ارائه می کنند.

 به گزارش خبرنگار اقتصادی پارس‌فارس از نشست خبری رونمایی پوشش عایق حرارتی بر مبنای غلم نانو ، سه دانشمند پزوهشگاه رنگ ، دکتر ایمان علی‌بخشی و دکتر محمد مهدویان و دکتر بهرام رمضان زاده که در لیست دو درصد دانشمندان برتر جهان می باشند حضور پیدا کردند و به سوالات خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی پاسخ دادند.

ایمان علی‌بخشی مدیر عامل مجموعه ‌ی دانش بنیان اطلس پوشش محافظ فعال در حوزه ی پوششهای سطح و خوردگی بعدازظهر امروز بیان داشت: این شرکت محصولات فراوانی را در بازار عرضه کرده است مجصولاتی که بر مبنای تکنولوژی روز دنیاست ، جدیدترین محصول این شرکت نانو عایق حرارتی است که سبب کاهش انرژی و جلوگیری از اتلاف انرژی در منازل مسکونی و در صنایع مختلف مثل نفت و گاز و انرژی خواهد بود.

این دانشمند پژوهشگاه رنگ خبرداد که یک محصول جدید را امروز به بازار معرفی خواهد کرد، در باره ی این محصول جدید گفت: پوشش عایق حرارتی که مبنای علم نانو ما تواننستیم به این محصول دست پیدا کنیم. این پوشش دوستدار محیط زیست است و سیستم یک سیستم آب پایه است و قابلیت استفاده در صنایع مختلفی را دارد.

وی در باره ی مصرف انرزی اضافه کرد: مصرف انرژی در جوامع بسیار مهم است و دنیا به سمت کاهش مصرف انرژی پیش می رود و شرکتدانش بنیان ما بر مبنای این رسالت این رنگ را تولید کرده و به بازار ارائه کرده است. این محصول قابلیت رقابت با محصولهای روز دنیا را دارد. از لحاظ کیفیت ضریب انتقال حرارت بسیار پائینی دارد. از لحاظ قیمت بسیار مناسب و قابلیت اجرای بسیار آسانی دارد و شما به راحتی می توانید این محصول را تهیه کنید و از آن استفاده کنید. این رنگ را می توانیم در صنایع مختلف استفاده کنیم. برای مثال شما ممکن است که در خانه ی خودتان بخواهید قسمت های مختلفی را رنگ آمیزی کنید با استفاده از این رنگ می توانید مصرف انرژی را پایین بیاورید و در هزینه های خود صرف جویی کنید. در صنایع مختلف ما مثل نفت و گاز هم این رنگ کاربرد دارد. در جاهای مختلف صنعت مثل مخازن می توانید این رنگ را استفاده کنید و در کاهش مصرف انرژی بسیار موثر است یعنی این رنگ می تواند هم گرما را کنترل کند و هم سرما را کنترل کند.

رونمایی از پوشش دانش بنیان نانو عایق حرارتی و دیگر محصولات High tech

این فعال صنایع دانش بنیان تصریح کرد: این محصول قابلیت آب‌گریز به بتن می دهد با ایجاد این پوشش در سطح بتن نه تنها آب به بتن جذب نمی شود بلکه آب گریزی پیدا خواهد کرد. این کار به شدت در صنایع مفید است به دلیل اینکه سازه هایی که تحت پوشش این عایق قرار می گیرند باران اسیدی که ببارد به هیچ عنوان روی آن سازه قرار نمی گیرد که بخواهد نفوذ کند و. تخریب های بعدی را ایجاد کند. این پوشش یک ویژگی مهم دیگر هم دارد که آسان تمیز می شود ، آلودگی هایی که روی این سطح قرار می گیرند خیلی راحت با یک شستشوی معمولی تمیز می شوند ، این ویزگی بخصوص برای تمیز شدن سازه های شهری که تحت اثر آلودگی هستند بسیار مفید است که بسیار راحت با یک آب گرفتن حتی بارش باران تمیز می شوند.

وی خاطرنشان کرد: این محصول اگر بر روی دکلهای برق قرار بگیرد می تواند تا بیست سال طول عمر این دکلها را افزایش دهد، در بندرعباس در یک اجرای میدانی این محصول آزمایش شده است. میلگردهای داخل بتن اگر تحت پوشش قرار گیرند در اثر خوردگی از بین نمی روند و طول عمر بتن آرمه بسیار افزایش می یابد که این فناوری در تیرهای چراغ برق کاربردی است در خوزستان آرماتورهایی که در داخل بتن این تیرها استفاده شده به دلیل خوردگی پس از سه سال به اندازه ی یک میخ نازک شده است. میلگرد را پیش از اینکه داخل بتن استفاده کنیم می توانیم این پوشش را روی آن اجرا کنیم  که این پوشش می تواند بسیت سال خوردگی میلگرد را داخل بتن تضمین نماید و شاهد این نخواهیم بود که تیرهای برق پس از مدتی از وسط شکسته شود و باعث خسارت جبران ناپذیری گردد.

این کارشناس صنایع رنگ تاکید کرد: باعث افتخار هست که امروز از محصولی رونمایی کنیم که توسط جوانان این مرز و بوم و توسط یک شرکت دانش بنیان به زودی روانه ی بازار خواهد شد. این محصول قابلیت رقابت با محصولات مختلفی که در دنیا ارائه می شود را دارد و همچنین یک محصولی است که بر اساس تکنولوژی روز دنیا ساخته شده است.

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی