جمعه، ۶ خرداد ۱۴۰۱
May 27, 2022
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


تدریس زبان آلمانی و فرانسه هم در مدارس آغاز شد

۲۲ دی ۱۴۰۰       ۱۱:۲۷       15279/141601        ۹۰۹۲ بازدید
تنوع و امکان انتخاب زبان دوم به سه زبان در مدارس ایران

شاهین انصافی


خبرنگار ثابت

به گزارش پارس‌فارس به نقل از رسانه عصر جدید. بعد از طی شدن یک دوره آزمایشی دو زبان فرانسه و آلمانی هم به کتب درسی راه خواهند یافت .

برای تدوین کتب و آموزش زبان‌های دیگر نیز چون هرکدام استلزاماتی دارند و اجرای آنها دارای محدودیت‌هایی است فعلا ورود نکرده و در حال حاضر همانطور که گفته شد وارد آموزش دو زبان آلمانی و فرانسه شده‌ایم.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره ورود زبان‌های خارجی به کتاب‌های درسی توضیحاتی ارائه کرد و گفت: امسال کتاب‌های آموزش دو زبان آلمانی و فرانسه تدوین شد که اجرای آزمایشی آن در تعداد محدودی از مدارس کشور آغاز شده است.

 

حسن ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، در این‌باره اظهار کرد: مطابق برنامه درسی ملی که به عنوان سندبالادستی ما مطرح است و همچنین سندتحول بنیادین آموزش‌وپرورش، مکلف هستیم علاوه بر زبان انگلیسی، سایر زبان‌های خارجی چون آلمانی، فرانسوی و غیره را نیز مورد توجه قرار دهیم.

وی افزود: بر این اساس امسال کتاب‌های آموزش دو زبان آلمانی و فرانسه تدوین شد که اجرای آزمایشی آن در تعداد محدودی از مدارس کشور آغاز شده است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه برای توسعه زبان‌های خارجی باید منتظر نتایج حاصل از این مطالعه بمانیم و به تدریج آنها را در برنامه‌های درسی که به طور ملی و سراسری تدریس می‌شوند اعمال کنیم گفت: برای تدوین کتب و آموزش زبان‌های دیگر نیز چون هرکدام استلزاماتی دارند و اجرای آنها دارای محدودیت‌هایی است فعلا ورود نکرده و در حال حاضر همانطور که گفته شد وارد آموزش دو زبان آلمانی و فرانسه شده‌ایم.

تغییرات ویرایشی برخی کتب درسی متوسطه اول برای سال تحصیلی آینده

ملکی درباره تغییرات کتب درسی در سال آینده نیز گفت: برای سال ۱۴۰۱ تغییرات عمده‌ای در کتب درسی نخواهیم داشت. تنها تعدادی از کتاب‌های درسی متوسطه اول تغییرات ویرایشی دارند که مطابق با شیوه‌نامه جدید ویرایش کتاب‌های درسی انجام شده و بخشی در دست انجام است.  

وی ادامه داد: البته یک اقدام جدید اضافه کردن واقعیت‌های افزوده یا رمزینه‌های سریع پاسخ به کتاب‌های درسی بود که از امسال آغاز شده و سال آینده نیز دنبال می‌شود. این رمزینه‌ها نوعی ارتباط فناوری با محتوای کتاب‌ها هستند و هدف این است که دانش‌آموزان در هر کدام از کتاب‌های درسی علاوه بر محتوای مکتوب به یک سری واقعیات افزوده هم دسترسی داشته باشند و از طریق گوشی تلفن همراه وارد دنیای فیلم‌های آموزشی، موشن‌گرافی و غیره بشوند که مکمل کتاب‌های درسی است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی همچنین درباره ثبت سفارش تک‌جلدی کتاب‌های درسی گفت: امکان ثبت سفارش تک جلدی کتاب‌های درسی برای افرادی که نیاز داشته باشند، از دو سه ماه قبل آغاز شده و هنوز ادامه دارد و مشکلی در این زمینه نداریم.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی