جمعه، ۶ خرداد ۱۴۰۱
May 27, 2022
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


خطر شکافته شدن کوه در منطقه آب اسک جاده هراز

۱۹ دی ۱۴۰۰       ۱۷:۳۵       15279/141572        ۹۰۹۲ بازدید
شکافی ۴۰۰ متری در کوه هر لحظه ممکن است جاده هراز را تهدید کند!!!

شاهین انصافی


خبرنگار ثابت

باشگاه خبرنگاران پویا؛ به تازگی فیلمی در فضای مجازی منتشر شده است که فردی در آن مدعی می‌شود شکاف بزرگی به طول 400 متر در قسمتی از یک کوه در منطقه آب اسک, بعد از جاده پلور در نزدیکی امامزاده علی در جاده هراز ایجاد شده و شکاف ایجاد شده تونل و جاده هراز را در این محدوده در خطر تخریب قرار داده است.

انتشار این فیلم باعث نگرانی بسیاری از مسافران شده و در مقابل ایمنی این جاده یک علامت سوال بزرگ قرار داده است.

پیگیری خبرنگار باشگاه خبرنگاران پویا از مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی در رابطه با این موضوع حاکی از این است که ارزیابی و پایش‌های وزارت راه در منطقه ذکر شده و سایر مناطقی که در جاده هراز, خطر تخریب آن‌ها را تهدید می‌کند ادامه دارد و در صورت لزوم اقدامات حفاظتی لازم در همه مناطق به منظور جلوگیری از هر گونه حادثه احتمالی پیش‌بینی شده است.

کارشناس مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در اطراف نقطه مذکور در سال 1370 نیز شکاف و ریزش کوه اتفاق افتاده است, گفت: بازتاب این موضوع در رسانه‌ها با بزرگ‌نمایی همراه بوده است و موضوع به این شدت که بازتاب داده شده است, خطرآفرین نیست.

این در حالی است که پیش از این، اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هراز اعلام کرده بود: خودروهای عبوری و ساکنان بومی به دلیل شکاف بزرگ در کوهستان هراز تا حد امکان با احتیاط از این جاده تردد کنند.

علی نوری‌پور؛ رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هراز نیز در گفت‌وگویی، خطرساز بودن  این شکاف را تایید کرده و گفته بود: محدوده آب‌اسک بعد از پلور از مسیر تهران به شمال در جاده هراز در آستانه تخریب،

نوری‌پور با اشاره به اینکه این ترک‌ها دست‌کم به چهار یا پنج دهه قبل برمی‌گردد، باور دارد که احتمال اینکه زلزله روی این موضوع اثرگذار باشد هم وجود دارد که در این زمینه تا بررسی نهایی و بررسی کارشناسان زمین‌شناسی نمی‌توان اظهارنظر کرد.

همچنین مهدی رازجویان؛ معاون عمرانی استانداری مازندران نیز در رابطه با خطرات این شکاف برای مسافران عبوری گفته است: زمانی این شکاف می‌تواند خطرناک باشد که زلزله‌ای در منطقه رخ بده و دهانه شکاف را بازتر کند ولی در حال حاضر خطری وجود ندارد و اگر گزارش کارشناسان مبنی بر حاد بودن شرایط باشد، راهداری اقدام به انسداد جاده می‌کند و از تردد جلوگیری خواهد کرد. البته ما به آنها اعلام خطر کرده‌ایم و آنها اقدامی در جهت بستن جاده انجام نداده‌اند که این امر نشان می‌دهد که از لحاظ ایمنی, خطری وجود ندارد.

کوه و ناپدید شدن تونل و جاده هراز قرار دارد

.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی