سه شنبه، ۱۴ تیر ۱۴۰۱
July 5, 2022
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


30 درصد از ظرفیت اینترنت ایران از مسیر کابل‌های دریایی تأمین می‌شود

۱۳ دی ۱۴۰۰       ۰۸:۴۵       2/141524     
 معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سهم ظرفیت مسیرهای کابل‌های دریایی از کل ظرفیت اینترنت بین الملل کشور را 30 درصد عنوان کرد و گفت: کشورهایی که وابستگی بیشتری به مسیرهای دریایی داشته باشند، از قطعی‌ها بیشتر دچار آسیب می‌شوند.

 

حمید فتاحی، رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار داشت: 30 درصد از ترافیک ایران از ظرفیت مسیرهای کابل‌های دریایی تأمین می‌شود.

وی گفت: برای پایداری شبکه زیرساختی کشور موظف هستیم که پهنای باند اینترنت بین‌الملل را از مسیرهای مختلف تأمین کنیم که مسیر کابل های دریایی یکی از آنها است.

فتاحی گفت: بخشی از ظرفیت کابل های دریایی از قبل فراهم شده است و بخشی هم در دوره‌های جدید به عنوان مسیرهای پشتیبانی توسعه داده شده است.

وی تصریح کرد: قطعی کابل های دریایی هر از چند گاهی رخ می دهد و کشورهایی که وابستگی بیشتری به مسیرهای دریایی داشته باشند، بیشتر دچار آسیب می‌شوند. همچنان که کشورهای حوزه خلیج فارس که بیشتر ارتباطات شان از طریق مسیرهای دریایی است،‌ از قطعی‌های کابل‌های دریایی بیشتر دچار آسیب می‌شوند.

انتهای پیام/

منبع: فارس

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی