یکشنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸
February 23, 2020
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


تولید اولین گزارش ویدئویی خبری با هوش مصنوعی بدون دخالت انسان

۲۰ بهمن ۱۳۹۸       ۱۰:۴۳       8009/130426     
یکی از خبرگزاری‌ها برای اولین بار با استفاده از هوش مصنوعی یک گزارش خبری ویدئویی تولید کرده که انسان هیچ دخالتی در طراحی محتوا و تدوین آن نداشته است.

 پارس فارس - به نقل از فوربس، خبرگزاری رویترز پای هوش مصنوعی را به طور جدی به دنیای خبر و روزنامه نگاری باز کرده و برای نخستین بار یک گزارش ویدئویی تمام خودکار را با حضور یک مجری تولید کرده است. این گزارش حاوی خلاصه‌ای از چند خبر ورزشی در ارتباط با لیگ برتر فوتبال انگلیس است.

تهیه این گزارش با همکاری شرکت انگلیسی Synthesia انجام شده که خدمات هوش مصنوعی ارائه می‌دهد. سیستم مذکور دو بخش دارد. یک بخش الگوریتمی است که وظیفه ترکیب عکس‌های مسابقات ورزشی و گزارش را به طور دقیق و لحظه به لحظه بر عهده دارد تا از این طریق مطالب بیان شده دقیق بوده و با تصاویر مرتبط باشند.

بخش دوم بخش تولید مطالب خبری به صورت خودکار است که گزارشی مجزا را برای هر مسابقه ورزشی آماده می‌کند.

الگوریتم هوش مصنوعی مورد استفاده رویترز از اطلاعات متنی و تصویری موجود برای تهیه گزارشی خبری بهره گرفته است. این خبرگزاری قصد دارد در آینده از این فناوری برای تولید گزارش‌های خبری ویدئویی پیچیده‌تری استفاده کند.

 

منبع: مهر

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاههمچنین ببینید

اشتراک گذاریTop
کارت عروسی فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی