یکشنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸
February 23, 2020
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


عجیب‌ترین تصاویر از «سیاره مریخ» ثبت شد

۱۵ بهمن ۱۳۹۸       ۱۱:۲۶       8009/130318     
مریخ نورد کنجکاوی ناسا مجموعه‌ای از تصاویر نزدیک از سیاره سرخ را نشان داد که برخی گره‌ها ، توده‌ها و برآمدگی‌های جذاب را در سطح آن نشان می‌دهد.

 پارس فارس - به نقل از سی‌نت، مریخ‌نورد کنجکاوی رکورد شیب جدیدی را برای خود رقم زد که در آن به بررسی برخی تشکل‌های عجیب و غریب پرداخت.

تصاویر گرفته شده در چند روز گذشته توسط تصویرگر لنز مریخ‌نورد ناسا، هر دو بیگانه و آشنا به نظر می‌رسند؛ این تصاویر مجموعه‌ای از گره‌های گرد را نشان می‌دهد که شباهت زیادی با وسایل دور کوچک که توسط مریخ نورد در اواخر سال ۲۰۱۹ در یک مکان نزدیک دیده شده دارد.

توانایی لنز دوربین مریخ‌نورد کنجکاوی برای بزرگنمایی در منظره مریخ به دانشمندان اجازه می‌دهد تا جزئیات مواد معدنی و سازنده‌های موجود در سطح این سیاره را مطالعه کنند. 

این کاوشگر پیچیده‌ترین کاوشگری است که سازمان فضایی آمریکا به سیاره سرخ (مریخ) فرستاده است؛ این خودروی شش-چرخه که ۲.۹ متر طول و ارتفاعی به اندازه قد یک انسان معمولی و ۹۰۰ کیلوگرم وزن دارد، می‌تواند بر روی سطح سیاره حرکت کند که حدود چند ده متر در روز است و از موانعی تا ارتفاع ۷۵ سانتیمتر بالا رود و دارای یک باتری پلوتونیوم است که به آن اجازه می‌دهد تا بیش از ده سال به حرکت ادامه دهد.

آنچه این تصاویر را چشمگیرتر می‌کند این است که مریخ نورد ناسا از زاویه‌ای که برای‌آن تعریف نشده این تصاویر را به اشتراک گذاشت.

ابیگیل فریمن، زمین شناس سیاره‌ای ناسا، روز شنبه خبر به روزرسانی از ثبت شیب ۲۶.۹ درجه از مأموریت کنجکاوی را به اشتراک گذاشت.

طبق گفته ناسا، در حالی که این مریخ‌نورد می‌تواند در برابر شیب ۴۵ درجه مقاومت کند، سیستم ایمنی این وسیله برای جلوگیری از فراتر رفتن از ۳۰ درجه برنامه ریزی شده است.

 

منبع: فارس

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاههمچنین ببینید

اشتراک گذاریTop
کارت عروسی فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی