یکشنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹
November 29, 2020
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


چگونگی بیدار شدن از خواب صبحگاهی و نقش آن بر خلاقیت

۱۱ آذر ۱۳۹۸       ۱۳:۰۴       8009/127869     
در این بسته دانستنی درباره چگونگی بیدار شدن از خواب صبحگاهی و نقش آن بر خلاقیتان خواهیم گفت.

 پارس فارس - از اینکه هر روز صبح صدای رنجش آور زنگ ساعت را می‌شنوید؛ اذیت می‌شوید، هیچ راهی هم برای اجتناب از آن وجود ندارد.  اما چگونه می‌توان صبح‌ها کاملا از خواب بیدار شد و هشیاری خوبی را بدست آورد؛ آن هم درست زمانیکه حاضرید هر چه که داری بدهید تا دو ثانیه بیشتر چشمانتان را روی هم بگذارید. آگاهی از روش‌های حفظ هشیاری در صبح، نه تنها به شما کمک می‌کند تا در ساعات اولیه روز خلاق‌تر باشید، بلکه بازده کاری روزانه را نیز به طور چشمگیری افزایش می‌دهد.

۵ دقیقه پیش از  زنگ ساعت بیدار شوید

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که با ماندن در رخت خواب و چرت‌های کوتاه زدن قبل از بلند شدن، می‌توانند خیلی بیشتر خستگی در کنند اما معمولا این کار نتیجه معکوس در بر خواهد داشت. شاید کمی مشکل به نظر برسد، اما سعی کنید همیشه ۵ دقیقه پیش از اینکه ساعت زنگ بزند از رخت خواب بلند شوید.

یک روش دیگر این است که در همان لحظه از جا بلند شوید، چراغ‌ها را روشن و چشم بندهایتان را باز کنید، سپس برای حداکثر ۵ دقیقه به تخت خود باز گردید. این امر، تغییر از حالت خوابیده به ایستاده را برایتان راحت‌تر می‌کند. همچنین با دیدن روشنایی روز، انگیزه بیشتری برای بیدار شدن و مطالعه یا کار کردن پیدا می‌کنید.

دوش آب سرد

زمانی که از تخت بیرون آمدید یک دوش آب سرد بگیرید. شاید قدری غیرمنطقی به نظر برسد، اما یک دوش سریع آب خنک شادابی را به شما باز می‌گرداند و می‌تواند با چند ساعت خواب برابری کند. حداقلش این است که در شما یک چنین احساسی به وجود می‌آورد.

از ساعات آغازین صبح، فعالیت کنید

حتی اگر می‌خواهید روز خود را با آرامش کامل آغاز کنید، باز هم سعی کنید که از همان ساعات آغازین صبح، فعالیت‌های روزانه خود را شروع کنید. این امر باعث می‌شود که میزان خلاقیت شما در تمام طول روز افزایش پیدا کند و حس شادابی تا زمانیکه از محل کار به خانه باز می‌گردید همچنان ادامه پیدا کند.‌ می‌توانید پیش از رفتن به محل کار یا دانشگاه، بروید قدری پیاده روی کنید و یا امور مربوط به خانه را انجام دهید. شروع فعالیت از ساعات اولیه روز سطح انرژی کلی بدن شما را افزایش می‌دهد.

نرمش کنید

زمانی که از تخت خارج شدید، حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه نرمش کنید. نرمش‌ها معمولا تمرین‌های کششی باشند نه فقط بالا و پایین پریدن.

خواب زیاد، خوب نیست

شما اگر بدانید که خواب راحت شبانه تا چه حد می‌تواند مفید باشد، تعجب خواهید کرد. اما منظور ما این نیست که در حد افراطی این کار را انجام دهید. خواب زیاد هم خوب نیست و عواقب خود را دارد. تا زمانی که ۶ تا ۸ ساعت در شب و یا روز به راحتی استراحت کنید، روز‌ها آماده‌تر می‌شوید و در هشیاری کامل به سر خواهید برد.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که تمایل به گوش دادن اخبار و یا موزیک از مسیر خانه تا محل کار یا دانشگاه را دارید، فقط کافی است قدری صدای آن را بلندتر کنید البته شاید با آهنگ‌های آرام این احساس در شما به وجود نیاید، اما به هر حال هدف شما بیدار شدن و رفع کسالت صبحگاهی است.

بهتر است به جای استفاده از آسانسور مسیر پله‌ها را به سمت دفتر کار یا کلاس درس خود طی کنید. گذشتن از چند سری پله، خون شما را به گردش در آورده و باعث سوزاندن چربی‌های اضافه بدن نیز می‌شود. (درست مثل صبحانه سالمی که خوردید) با خلاقیت کامل و سرشار از انرژی به کار و درس خود ادامه دهید.

 

منبع: باشگاهه خبرنگاران

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی