یکشنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹
November 29, 2020
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


تولید مقره‌های اندازه‌گیری کمیت‌های برق در ایران

۱۰ آذر ۱۳۹۸       ۱۴:۵۵       8009/127822     
مقره یا گیره چینی پایه عایقی است که برای اتصال کابل‌های برق با برج انتقال برق به‌کار می‌رود. یک شرکت دانش بنیان این مقره ها را تولید کرد.در ایران

 پارس فارس - به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امیر ناصر صیرفیان مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: اتوماسیون توزیع، شرکت‌های توزیع برق را قادر می‌سازد تا شبکه توزیع را بتوانند از راه دور مونیتور، هماهنگ و کنترل کنند.

وی ادامه داد: شرکت‌های توزیع برقی که سیستم اتوماسیون توزیع را در محدوده تحت پوشش‌شان پیاده می‌کنند، به منافعی همچون بهره اقتصادی ناشی از عملکرد شبکه توزیع در محدوده اسمی طراحی شده، کاهش تلفات سیستم و  کاهش میزان عدم رضایت (شکایات) مشتریان (مصرف کنندگان)دست پیدا می‌کنند.

وی  بیان کرد: منافع فوق با انجام موارد مونیتورینگ و ثبت اطلاعات الکتریکی خطوط توزیع، کاهش توان راکتیو در پست ها و خطوط توزیع به منظور کنترل اتوماتیک بانک های خازنی سوییچ شونده، آشکار سازی عیوب در تجهیزات ، گذرا ها و هارمونیک‌های شبکه و ... قابل دستیابی است.

این فعال فناور درباره خدمات قابل ارائه توسط این شرکت بیان کرد: این فعال فناور درباره خدمات قابل ارائه توسط این شرکت بیان کرد: یکی از اصلی ترین معایب مقره های پرسلانی، شکنندگی آنهاست. با در نظر گرفتن قیمت انواع مختلف مقره های پرسلانی و بوشینگها و احتمال بالای ترک خوردگی و لب پریدگی آنها روش مناسبی جهت تعمیر که باعث جلوگیری از پرداخت هزینه بالای تعویض مقره را نماید، ضروری است.

وی ادامه داد: بعد از  انجام آزمایش هایی، روشی جهت ترمیم مقره در محل پست با استفاده از تزریق مواد پلیمری به ثبت رسید و سپس کلیه حقوق بهره برداری به شرکت واگذار شد. با استفاده از این روش کلیه مشخصات ظاهری، عایقی و خزشی مقره به سطح یک مقره سالم ارتقاء پیدا می کند.

صیرفیان یادآور شد: ساخت این تجهیزات از فناوری بالایی برخوردار است و در دنیا چند کشور انگشت شمار مانند آمریکا، دانمارک و آفریقای جنوبی این محصول را تولید می‌کنند.

وی درباره قابل رقابت بودن این محصول با نمونه مشابه خارجی آن بیان کرد: این محصول از نظر کیفیت و کارایی هیچ کمبودی نسبت به نمونه خارجی آن ندارد و از نظر قیمتی نیز حدود ۵۰ درصد ارزان‌تر است.

این فعال فناور افزود: در حال حاظر به دلیل آن که این محصول جزو تجهیزات ضروری و فوری شرکت‌های برق نیست استقبال خوبی از خرید این تجهیزات صورت نمی‌گیرد بنابراین اگر منابعی مالی در اختیار خریداران قرار بگیرد این شرکت توان به کارگیری ۳۰ نیروی کار را دارد.

 

منبع: مهر

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی