دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹
November 30, 2020
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


جستجوی حیات در مریخ با الهام از فسیل های باستانی

۹ آذر ۱۳۹۸       ۱۴:۲۸       8009/127782     
محققان دانشگاه ادینبورگ انگلیس برای ارتقای کارآیی روش های جستجوی حیات در مریخ به فسیل های باستانی متوسل شده اند.

 پارس فارس - این پژوهشگران در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که برخی فسیل های باستانی ممکن است باقیمانده های ارگانیسم های زنده نباشند و در عمل باقیمانده ذخایر معدنی طبیعی باشند. کشف یادشده می تواند الهام بخش محققان و ستاره شناسان برای یافتن نشانه هایی از حیات در سیاره سرخ رنگ باشد.

محققان امیدوارند بتوانند فسیل هایی مشابه را در سیاره مریخ بیابند و در نهایت به همین شیوه از راز حیات در میلیاردها سال قبل در سیاره سرخ رنگ مریخ رمزگشایی کنند. یافتن فسیل هایی از میکروب ها یا مجموعه هایی از باکتری ها نیز بدین منظور بسیار یاری رسان خواهد بود.

این نوع فسیل ها قبلا در برخی معادن قدیمی بر روی کره زمین یافته شده اند و محققان بر این باورند مریخ نوردهایی که طی یک دهه آینده به سیاره سرخ رنگ فرستاده می شوند هم قابلیت یافتن نمونه های مشابه را دارند. ممکن است فعل و انفعال های ریزارگانیسم های باستانی در خاک مریخ به شکل فسیل شده قابل بازیافت باشد و از این طریق گونه های جانوری زنده در آن شناسایی شوند.

این نوع فسیل ها بر روی کره زمین علاوه بر معادن در عمق دریاها هم شناسایی شده اند و باعث افشای اطلاعاتی ارزشمند و دست اول از دنیای باستان شده اند.

 

منبع: مهر

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی