سه شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹
November 24, 2020
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


فریب ماهی‌ها با بلندگوهای خاص زیردریایی برای احیای مرجان‌ها

۹ آذر ۱۳۹۸       ۱۴:۰۰       8009/127780     
محققان قصد دارند از بلندگوهای خاص زیردریایی برای فریب ماهی ها و حرکت دادن آنها به سمت مرجان های دریایی آسیب دیده به منظور احیای این موجودات استفاده کنند.

 پارس فارس - در دهه های اخیر گرمایش زمین باعث تخریب و آسیب دیدن مقدار زیادی از مرجان های دریایی شده است. مرجان های دریایی در شرایط عادی اصوات و امواجی را در آب ایجاد می کنند که برای ماهی ها جذاب بوده و آنها را به سمت خود می کشد. اما مرجان های تخریب شده ساکت و آرام هستند و ماهی ها را جذب نمی کنند. این چرخه معیوب می تواند در نهایت سرعت تخریب مرجان ها را افزایش دهد.

محققان استرالیایی برای غلبه بر این مشکل و وادار کردن ماهی ها به حرکت به سمت مرجان ها که موجب انتقال برخی ریزمغذی های حیاتی برای آنها می شود، از یک بلندگوی خاص زیردریایی استفاده کرده اند که باعث می شود ماهی های جوان به سمت مرجان ها بروند. قرار گرفتن ماهی ها در مجاورت مرجان ها موجب تغذیه این موجودات از برخی سلول های مرده و آلودگی های ظاهری بدن ماهی ها می شود که منبع غذایی ارزشمندی برای مرجان هاست. البته این امر به نفع ماهی ها نیز هست و باعث پاکسازی بدن آنها و رفع آلودگی های آنها می شود.

بلندگوهای زیردریایی قادر به تقلید از امواج حرکتی و اصوات ناشی از فعالیت مرجان های سالم هستند و آزمایشی که در این زمینه به مدت ۴۰ روز انجام شده، از بازسازی ۵۰ درصدی مرجان ها خبر داده است. البته باید توجه داشت این روش به تنهایی برای احیای مرجان ها کافی نخواهد بود.

 

منبع: مهر

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی